شهردار الوند: شهرداری نهاد سیاسی و محل جولان سیاسیون نیست

یدا… لطفی شهردار الوند: باید بین تخریب و نقد تفکیک قائل شویم.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند؛ در این دیدار که در روز دوشنبه 18 مرداد ماه بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد رسول اکرم(ص) با حضور حجت الاسلام غلامی امام جماعت مسجد حضرت رسول اکرم (ص) و مدیران شهرداری برگزار شد، لطفی با انتقاد از عدم تخصیص سهم واقعی شهر الوند از ارزش افزوده و عدم رسیدگی به مشکلات آب شهر الوند اظهار داشت: با توجه به همجواری شهر الوند با شهر صنعتی البرز و عوارض ناشی از تحمل ترافیک و آلودگی کارخانه های صنعتی که آسایش و سلامت شهروندان الوندی را تهدید می کند، متأسفانه سهم تخصیصی از ارزش افزوده به صورت عادلانه به این شهر تعلق نمی گیرد بطوریکه سهم وصولی شهرداری محمدیه با شهرداری الوند یکی است که در این رابطه مسئولین استانی می بایست زودتر به این مساله رسیدگی کنند. همچنین در مورد آب مصرفی و آب چاههای شهر مدیر کل آب و فاضلاب استان باید پاسخگو باشد که متأسفانه در این خصوص مسوولین گوشهایشان را گرفته و صحبت نمی کنند و در واقع به وظایف قانونی خود عمل نمی کنند.
وی در خصوص اجرای پروژه های شهرداری بویژه اجرای کمربندیهای شهر، گفت: ما با مردم عزیز عهد بسته ایم و باید به تکلیف خود عمل کنیم و رفع تکلیف جرم است. همانطور که ظرف 2 ماه بلوار خلیج فارس انجام شد در بحث کمربندی ها ساکت نمی نشینیم و پیگیریهای لازم را انجام می دهیم. مگر می شود شهری با این عظمت فاقد کمربندی باشد.
لطفی اضافه کرد: کمربندی شهر از سال 68 استارت خورده و باید انجام شود. بطوریکه مطالعه کمربندی جنوبی شهر انجام و قرارداد مربوطه منعقد گردید و کمربندی غربی از میدان امام علی(ع) تا انتهای بلوار معلم طراحی شد و هم اکنون در دست اقدام است.
وی با تأکید بر اینکه نباید در بیان مشکلات بزرگنمایی کرد، تصریح کرد: هر کس که در این مملکت زیر خط قرمز ولایت فقیه نفس می کشد از نظر ما مورد احترام است و شهرداری محل جولان سیاسیون نیست و حفظ جان مردم از اصول اولیه ماست.
شهردار الوند با اشاره به استقبال مدیریت شهری از نقد و انتقاد در حوزه عملکرد شهرداری گفت: با احترام به افرادی که دلسوزانه و با منطق تخریب زمینهای کشاورزی را به صلاح شهر نمی دانستند پروژه را مسکوت گذاشتیم و مطالعه ی پروژه ی اتصال کمربندی غربی به پل وینا را شروع کردیم. بهر حال در هر پروژه ای مخالف و غیر مخالف داریم و مدیری که قدرت پذیرش انتقاد را نداشته باشد به نوعی خیانت می کند.
وی در ادامه اضافه کرد: همانگونه که معتقدیم مسوول باید پاسخگو باشد، در این خصوص نیز باید بین تخریب و نقد تفکیک قائل شویم.
لطفی در خصوص پروژه ی بازگشایی ادامه ی غرب بلوار معلم تا نیرو محرکه گفت: طول این پروژه دو کیلومتر است که یک کیلومتر آن در زمان شورای اسلامی قبلی انجام شده، این در حالی ست که از زمان شورای دور اول تمام کارهای این پروژه انجام شده که بنا به دلایلی اجرایی نشده بود. حتی در سال 1392 نیز مجدداً آقای آگشته شهردار وقت اطلاعیه ای مبنی بر مراجعه مالکین زمینهای در طرح به شهرداری جهت تعیین تکلیف زمینهای خود صادر کرده بود و در زمان شورای حاضر توافق هشت هکتار از اراضی در مسیر طرح به صورت 30 درصد مالک و 70 درصد شهرداری انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه اگر زمینی بخواهد به محدوده ی خدماتی افزوده شود باید شورای عالی شهرسازی کشور تأیید کند گفت: من نه سیاسی کاری بلدم و نه دوست دارم سیاسی بازی کنم اگر برخی افراد بنا به اغراض سیاسی مسائلی را در بین مردم مطرح می کنند، باید با سند و مدرک باشد و قطعاً توسعه ی شهر با دوستی و الفت بین آحاد جامعه امکان پذیر است.
شهردار الوند در بخش دیگری از سخنان خود، وظیفه و هنر شهردار را درآمدزایی عنوان کرد و افزود: در خصوص درآمدزایی راهکارهای خوبی بلدم و حاضرم در طول یکسال به اندازه تمام شهردارانی که تا کنون کار کرده اند، کار انجام دهم.
وی با اشاره به کمک و همکاری شهروندان و مسوولین در اجرای پروژه های عمرانی اظهار امیدواری کرد: انشاءا… کمربندی را به سرانجام می رسانیم و هر جا که نیاز به آسفالت و جدول باشد پیمانکار جذب و مطالبات تمامی آنها را هم پرداخت می کنیم.
وی خطاب به افرادی که به ظاهر نگران شهر هستند گفت: چنانچه می خواهید نگران باشید، نگران آبادانی و عمران شهر باشید، نگران مسوولینی باشید که خود را به خواب زدند. و خطاب به شهروندان عرض می کنم ما با همت و همیاری شما و کلیه ی مسوولین استان بویژه استاندار محترم شهر را خواهیم ساخت.
لطفی در بخش دیگری از سخنانش در حوزه ی فرهنگی و اجتماعی اذعان داشت: برگزاری برنامه های فرهنگی و اجتماعی بویژه در حرکت عظیم دسته جات و گردهمایی مردم عزیز در عاشورا، با هماهنگی و محوریت روحانیت معظم اقدام خواهد شد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: پارک ده هکتاری در غرب بلوار معلم و پارک بانوان احداث خواهد شد. روکش آسفالت و نیوجرسی ها و تیر چراغ برق جاده بوئین زهرا انجام می شود و باند کندرو بلوار خلیج فارس هم که به علت تعلل سازمانها و ارگانهای دیگر متوقف شده است می بایست اجرایی شود و در صورتیکه همکاری لازم توسط سازمانهایی که در پروژه ی باند کندرو بلوار خلیج فارس کوتاهی می کنند صورت نگیرد، شهروندان را در جریان امور قرار خواهیم داد و آنها باید در برابر مردم پاسخگو باشند.

 

DSC_9970

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی