حجت الاسلام و المسلمین طهماسبی امام جمعه شهر الوند: برای بیان مسائل و مشکلات شهر و شهروندان، می بایست از مجاری قانونی اقدامات لازم صورت گیرد

شهردار الوند: در صورت موافقت کشاورزان، در مدت چهار ماه تپه باستانی الوند قدیم را بهسازی و به فضایی شاد و تفریحی برای شهروندان تبدیل می کنم.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند؛ با حضور حجت الاسلام و المسلمین طهماسبی امام جمعه شهر الوند، یدا… لطفی شهردار الوند، نمایندگان شورای کشاورزان و اهالی الوند قدیم، جلسه ای در بیستم مرداد ماه در دفتر امام جمعه شهر الوند تشکیل و مسائل و مشکلات منطقه ی الوند قدیم مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه یدا… لطفی با اشاره به مشکل زیست محیطی تپه باستانی که به تپه ی زباله در منطقه الوند قدیم تبدیل شده است اظهار داشت: در زمان شهردار اسبق مقرر گردید این منطقه به پیست موتور سواری تبدیل شود که متأسفانه عملی نشد اما بنده پیشنهاد و تعهد می کنم در صورت موافقت کشاورزان و واگذاری عادلانه به شهرداری، در مدت چهار ماه  تپه مذکور را بهسازی و به فضایی شاد و تفریحی برای شهروندان تبدیل کنم.

وی در ادامه در خصوص بافت های مذهبی شهر بویژه مسجد امام خمینی(ره) الوند گفت: مسجد امام خمینی(ره) یکی از قدیمی ترین مساجد شهر است که شهرداری برای تملک و گسترش آن آمادگی هر گونه کمک را دارد.

در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین طهماسبی امام جمعه شهر الوند هدف از برگزاری این جلسه را ضمن بررسی مسائل و مشکلات شهر، پرهیز از تنشها و چالشهای فیمابین نمایندگان شورای کشاورزان و اهالی الوند قدیم با شهرداری دانست و عنوان کرد: برای بیان مسائل و مشکلات شهر و شهروندان، می بایست از مجاری قانونی اقدامات لازم صورت گیرد و طبیعی است اقدام خلاف این قاعده، باعث ایجاد حاشیه سازی و عدم حل مشکلات شهر و شهروندان می شود.

وی با تأکید بر شفافیت و مستند سازی در خصوص پرونده تپه باستانی تصریح کرد: با توجه به اینکه این مشکل قدیمی است باید راهکاری برای حل آن در نظر گرفت که پیگیری های لازم از نظر حقوقی از ضروریات آن است.

در پایان این جلسه همچنین در خصوص مسائل و مشکلات تصفیه خانه بحث و گفتگو شد، شهردار الوند ضمن ارائه پیشنهاد تشکیل نشست صمیمی با کشاورزان، خود را در کنار مردم الوند قدیم و کشاورزان دانست و امام جمعه نیز با در نظر گرفتن الگوی مناسب برای کشاورزان در استفاده از پساب تصفیه خانه، عنوان کرد: در صورت لزوم برای حل این مسئله، موضوع را از طریق تریبون نماز جمعه اعلام و پیگیری می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی