شهردار الوند در شورای اداری شهرستان البرز: سخنان ریاست محترم جمهوری بارقه ی امید در دل مردم ایران دمید

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان نماینده ی دولت در شورای ادارس شهرستان البرز حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند؛ همزمان با سفر دکتر روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران، جلسه ی شورای اداری شهرستان البرز در روز چهارشنبه 7 مهرماه با حضور دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، حجت الاسلام و المسلمین طهماسبی امام جمعه شهر الوند، عسگری فرماندار شهرستان البرز، لطفی شهردار الوند، مدیران ادارات و مقامات نظامی و انتظامی شهرستان البرز برگزار شد.

یدا… لطفی شهردار الوند در این جلسه ضمن بیان مشکلات شهرداریها بویژه عدم تعریف منابع درآمدی پایدار، بزرگترین معضل آنها را عدم مدیریت واحد شهری دانست و افزود: ضرورت اصلاح قانون شوراها و ضرورت اصلاح ساختار درونی سازمانی شهرداریها می طلبد که به صورت جدی به این موارد توجه گردد.

وی با اشاره به سخنان رییس جمهور در جمع مردم قزوین گفت: سخنان ریاست محترم جمهوری بارقه ی امید در دل مردم ایران دمید و امیدواریم با نگاه حمایتی و هدایتی به شهرداریها که انصافاً در بحث توسعه پایدار شهری نقش مهم و موثری ایفا می کنند، توجه ویژه ای به شهرداریها معطوف گردد.

لطفی با انتقاد از موازی کاری سایر دستگاههای اجرایی با شهرداریها تصریح کرد: بعد از گذشت 37 سال از انقلاب اسلامی ایران نمی طلبد که دیگر شاهد موازی کاری در سایر دستگاههای اجرایی باشیم فلذا بودجه کم شهرداریها فدای بی برنامگی سایر دستگاههای اجرایی می شود که برای برون رفت از این معضل می بایست برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد.

وی شهر الوند را به عنوان اولین، زیباترین و سرسبزترین شهر صنعتی ایران عنوان کرد و افزود: متأسفانه وضعیتی که ما در صنعت و کارخانجات داریم، نگران کننده است و امیداریم با سفر کاروان تدبیر و امید به استان قزوین تدابیر لازم اتخاذ شود و نسخه ی شفا بخشی برای آن در نظر گرفته شود چراکه وضعیت تعطیلی کارخانجات و نگرانی کارگران شهر الوند را نیز تحت تأثیر قرار می دهد.

شهردار الوند در ادامه ی بیان مشکلات شهر الوند گفت: موضوع دیگری که باید به آن توجه شود بحث فاضلاب شهر صنعتی البرز که زمانی جزو بزرگترین تصفیه خانه های شهر صنعتی ایران مطرح بود و امروزه به جهت سر ریز شدن فاضلاب خانگی شهرهای بیدستان، الوند و نصرت آباد شاهد مشکلات عدیده ای هستیم که برای رفع آن باید 100 میلیارد ریال هزینه گردد تا خروجی آن در مصارف کشاورزی مورد استفاده قرار گیرد در اینجا جا دارد از نگاه مثبت و حمایت های استاندار محترم قزوین و فرماندار محترم شهرستان البرز تقدیر و تشکر نمایم.

وی با بیان عملکرد مطلوب اوقاف در شهر الوند گفت: اقدامات اوقاف همواره منشأ خیر بوده است و افتتاح مرکز همودیالیز و سرمایه گذاری در امور عام المنفعه از جمله این اقدامات می باشد ولی رفع مشکلات ملکی اوقاف  از خواسته های شهروندان الوند است که امیدواریم با مدیریت بهینه این مشکل نیز مرتفع گردد.

شهردار الوند در پایان سخنان خود با اشاره به پروژه های شهرداری از جمله کمربندی شهر گفت: 32 کیلومتر کمربندی در برنامه ی شهرداری در نظر گرفته شده است که در حال حاضر 16 کیلومتر آن در حال اجراست، این در حالیست که شهرداری از لحاظ ساخت و ساز و منابع درآمدی بسیار محدود شده است. مع الوصف بزرگواری و نجابت مردم الوند می طلبد که به عنوان مجموعه مدیریت شهری همت بزرگی داشته باشیم، فلذا استفاده ی بهینه از امکانات موجود جزو برنامه های خود قرار داده ایم و امیدواریم با اعتبار 60 میلیارد تومانی پروژه های عمرانی، تا پایان سال شاهد به ثمر رسیدن این پروژه ها باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی