شهردار الوند در نشست صمیمی با اصحاب رسانه: از اجرای پروژه های بزرگ هراسی ندارم/شهردار الوند: تحولات عمرانی صورت گرفته مرهون تلاشها و حمایتهای رییس و اعضای شورای اسلامی شهر الوند است.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند؛ در این کنفراس مطبوعاتی که در روز دوشنبه 12 مهرماه در سالن جلسات شهید باکری شهرداری الوند با حضور خبرنگارانی از صدا وسیما، روزنامه های سراسری و محلی و همچنین خبرگزاریها و سایت های خبری برگزار شد، لطفی شهردار الوند اظهار داشت: مدیریت شهرداری را با نگاهی جدید آغاز کردیم و آن نگاه این بود که نمی توان سخن از شهری صنعتی و سرسبز کرد بدون اینکه ورودیهای خوبی داشته باشد لذا در ابتدای کار تمرکز بر روی تعریض بلوار خلیج فارس صورت گرفت که یکی از نقاط حادثه خیز استان محسوب می شد و به حمدا… ظرف سه ماه با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد ریال و طول 7 کیلومتر در مسیر رفت و برگشت توانستیم این پروژه را به اتمام برسانیم و در صورت همکاری اداره میراث فرهنگی و گردشگری پروژه احداث باند کندرو این مسیر نیز به سرعت اجرایی خواهد شد.
وی ضمن اشاره به ورودی نامناسب بلوار ولایت در ابتدای حضور در شهرداری افزود: از معضلات این جاده می توان به عدم حاشیه و جدول گذاری مناسب، رها سازی کانال آب و فقدان روشنایی کافی اشاره کرد که با توجه به اقدامات صورت گرفته در خصوص جدول گذاری، نیوجرسی و تأمین روشنایی بلوار مذکور انتظار می رود ظرف دو ماه آینده به بهره برداری کامل برسد.
لطفی با تأکید بر ضرورت احداث تقاطع غیر همسطح در ورودی جاده بوئین زهرا با اعتباری بالغ بر 500 میلیارد ریال، تصریح کرد: در این خصوص با اداره راه و شهرسازی نیز مذاکراتی صورت گرفته است و پیشنهاداتی نیز از سوی این شهرداری در خصوص اجرای این پروژه با در نظر گرفتن امتیازاتی داده شده است که امید می رود هر چه سریعتر تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ و شهر صنعتی البرز از این وضعیت نابسامان نجات یابد.
وی در خصوص سفر ریاست جمهوری گفت: در این سفر پروژه هایمان را پیشنهاد دادیم و انصافاً ریاست محترم جمهوری نیز حرفهای امیدوارکننده ای را در دیدارهای عمومی و شورای اداری استان مطرح کردند و با توجه به درک محدودیت های مالی دولت در خصوص اعطای اعتبارات دولتی به شهرداریهای استان، خرسند هستیم که اعتباراتی برای اجرای پروژه های دیگر در استان تخصیص داده شد.
لطفی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تصوراتی که در ابتدای اجرای پروژه کمربندی مطرح شد، بیان داشت: برخی از افراد اجرای کمربندی را با این وضعیت مالی شهرداری غیر ممکن می دانستند که با همت و تلاش همکارانمان در شهرداری و نجابت و بزرگواری کشاورزان اجرای پروژه ها آغاز و مشکلات معارضین در حداقل زمان حل و فصل گردید. البته مشکلاتی نیز از سوی برخی ادارات در روند اجرای پروژه ها بوجود آمد که سرعت آنرا کاهش داد.
لطفی خاطر نشان کرد: اجرای کمربندی شمالی شهر از سال 68 به تصویب شورای اسلامی دور اول رسیده و دارای مصوبه شورای عالی شهرسازی بود که متأسفانه برخی افراد با ایجاد شبهه و عدم ارائه مستندات لازم با اجرای طرح مخالفت کرده و پروژه ای را که تفاهم نامه آن با بنیاد مسکن منعقد شده بود و مسطح سازی آن صورت گرفته بود به بهانه ی تخریب زمینهای کشاورزی و اتهام زمین خواری متوقف کردند. البته این توقف از سوی شهرداری صرفاً به جهت احترام به نظر مخالفان و جلوگیری از ایجاد تنش در شهرصورت گرفته است چرا که بنا به نظر مکتوب شورای تأمین شهرستان البرز هیچ گونه زمین خواری و خرید و فروش غیر متعارف در این خصوص صورت نگرفته است.
وی افزود: در این رابطه بحث های دیگری را در مورد الحاق زمینهای مجاور کمربندی شمالی به محدوده ی خدماتی شهر را مطرح کردند که با توجه به حق شهرداری در این رابطه، خوشبختانه هیچگونه مکاتباتی نیز در این خصوص صورت نگرفته است و علیرغم ادعای وطرح شده هیچ زمینی تفکیک و هیچ توافقی صورت نگرفته است اگر چه شهرداری پیش بینی های لازم را در صورت الحاق به محدوده شهری با توافق 30 درصد مالک و 70 درصد شهرداری در نظر گرفته است. این در صورتی است که تمام مستندات شهرداری و توجیهات لازم جهت اجرای پروژه کمربندی شمالی طی جلسه ای به صورت پاورپوینت به مخالفان طرح ارائه گردیده بود.
شهردار الوند در ادامه اضافه کرد: با اجرای پروژه های کمربندی جنوبی و غربی شهر و اتمام آن امیدواریم شهروندان به ضرورت اجرای کمربندی شمالی نیز پی ببرند شهرداری را این خصوص یاری کنند.
وی مشکل عمده مدیریت خود را عدم توجه به توجیهات مطرح شده در خصوص عدم اجرای پروژه ها عنوان کرد و افزود: از پروژه های بزرگ هراسی ندارم و هیچ توجیهی را برای عدم اجرای پروژه ها قابل قبول نمی دانم بویژه برای پروژه ای که طرح آن حدود 20 سال قبل مصوب شده است البته خوشبختانه در حال حاضر شاهد تغییر نگرش مخالفان و نزدیک شدن آنها به موافقین طرح هستیم.
لطفی در انتقاد به توجه مدیریت شهری به مردم بالادست و عدم توجه به مردم فرودست بیان داشت: برخی معقدند که شهرداری به جنوب شهر توجهی ندارد و شهروندان این منطقه نادیده گرفته می شوند ولی اهدای بزرگترین مرکز بیمارستان دولتی، اهدای زمین جهت احداث طب کار به متراژ 6000 متر مربع، احداث چندین ورزشگاه و احداث بزرگترین مرکز همودیالیز خلاف این ادعا را ثابت می کند .
وی با اشاره به جهش بودجه ای در شهرداری و احداث دیگر پروژه هایی نظیر کتابخانه ناحیه شهری نصرت آباد، بهسازی و جدول گذاری معابر سطح شهر و روکش آسفالت در صورت لزوم و بدون هیچگونه محدودیت گفت: در برخی پروژه ها مانند هدایت آبهای سطحی نیز شهرداری با مشکلات عدیده ای از جمله تهدید سلامت شهروندان مواجه است که در این رابطه طرح های مطالعاتی ای را آغاز کرده و تعدادی از آنها را نیز به مرحله اجرا رسانده است.
شهردار الوند در ادامه ضمن انتقاد به ادارات خدمت رسان نظیر شرکت برق و آب و فاضلاب تصریح کرد: الوند شهر تاریکی است لذا جهت ایجاد امنیت و آسایش خاطر شهروندان بویژه در شهر صنعتی البرز می بایست تأمین گردد البته این امر مانع از قدردانی زحمات آن اداره در برخی موارد نیست. در خصوص شرکت آب و فاضلاب نیز متأسفانه با توجه به وظیفه ذاتی آن شرکت در تأسیس تصفیه خانه و ایجاد فاضلاب شهری متأسفانه با وجود گذشت بیش از ده سال هنوز اگوی ناحیه شهری نصرت آباد اجرایی نشده است و همچنان خبرهای نا امید کننده از کارشناسان آن شرکت می شنویم که امیدواریم با وجدانی بیدار و چشمانی باز موضوعات را رصد کرده و به حل این مشکل بها دهند.
وی با بیان انتقاداتی به خود شهرداری در خصوص کوتاهی در آسفالت معابر شهر صنعتی البرز گفت: خیابانهای شهرصنعتی البرز به واسطه ترافیک خودروهای سنگین کیفیت خود را از دست داده اند که باتوجه به برنامه ریزیهای شرکت شهر صنعتی البرز به زودی این مشکل نیز مرتفع خواهد شد.
لطفی همکاری خود را در بحث اهدای زمین و ساختمان مطلوب ارزیابی کرد و گفت: نگاه شهرداری نگاهی دلسوزانه است که نمونه آن اهدای 6000 متر مربع زمین جهت احداث طب کار و اهدای ساختمان اداری شهرداری جهت احداث بیمارستان دولتی است که امسال 110 میلیارد اعتبار و تا پایان پروژه و تجهیز کامل آن 440 میلیارد ریال اعتبار برای آن در نظر گرفته شده است و طبق تفاهم نامه منعقده با وزارت بهداشت این بیمارستان می بایست ظرف سه سال آماده بهره برداری گردد که در غیر اینصورت به شهرداری با هزینه های صورت گرفته عودت داده می شود.
وی شهرداری را در حوزه فرهنگی پیشگام دانست و افزود: اجرای بسیاری از برنامه های فرهنگی در شهر توسط شهرداری انجام می شود و سالنها و تالارهای شهر نیز دراختیار شهرداری می باشد. انتقادی که اینجا به سازمانهای متولی امور فرهنگی می شود اینست که چرا برای تأمین اعتبار این گونه موارد هیچ گونه تلاشی صورت نمی دهند و حتی در برخی موارد شاهد اجرای پروژه هایی نظیر آسفالت و دیوار نویسی مدارس توسط شهرداری هستیم. در حوزه کتابخانه های سطح شهر نیز اقداماتی نظیر اهدای زمین و ساختمان و همچنین همکاری در اداره کتابخانه های سطح شهر را شاهد هستیم.
لطفی در ادامه ضمن اشاره به دو طرح مطالعاتی مجتمع گلها و بازارچه ایرانی و اسلامی، این طرح ها را نقطه عطفی در بازآفرینی بافت های فرسوده و توسعه شهری عنوان کرد و افزود: بازآفرینی مجتمع گلها با فضای 5 هکتار و کاربریهایی نظیر پارکینگ طبقاتی، مجتمع های تجاری، فرهنگی، گردشگری و … تحولی را در مرکز شهر به وجود می آورد. همچنین طرح بازارچه ایرانی – اسلامی در غرب بلوار معلم با مساحت 5 هکتار ارائه شده است که طرح های مطالعاتی هر دو صورت گرفته است و در مرحله اجرای مسابقه ملی و استانی قرار دارد. البته سرمایه گذارانی از کشورهای دیگر نظیر ترکیه نیز آمادگی خود را برای اجرای آن اعلام کرده اند.
وی ضمن قدردانی از اقدامات سازمانهای تابعه در انجام بهینه وظایف خود گفت: در بحث حمل و نقل قرار است چند دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل شهری افزوده شود و اقدامات عمرانی نیز توسط شرکت شهر صنعتی البرز در منطقه صنعتی صورت گرفته است.
وی با اشاره به همکاری و حمایت شورای اسلامی شهر در اجرای پروژه های شهرداری، تعامل بین شهرداری و شورای اسلامی شهر را مثال زدنی عنوان و خاطر نشان کرد: تحولات صورت گرفته مرهون تلاشها و حمایتهای رییس و اعضای محترم شورای شهر است که در نهایت رفاه، آسایش و امنیت شهروندان را در تمامی ابعاد به همراه خواهد داشت.
شهردار الوند در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد: در ایام شهادت سید و سالار شهیدان، وجدانی بیدار، دلی آگاه و ضمیری روشن داشته باشیم تا از این طریق بتوانیم ضمن تربیت آزاد مردان، الگویی مناسب برای آیندگان باشیم.
در ادامه کنفرانس مطبوعاتی تعدادی از اصحاب رسانه سوالات و ابهامات خود را در حوزه های مختلف مطرح و شهردار الوند نسبت به آنها پاسخ داد.

لازم به ذکر است قبل از برگزاری این نشست خبرنگاران به همراه شهردار الوند از پروژه های کمربندی ادامه بلوار جمهوری، کمربندی جنوبی، بلوار ولایت، کمربندی غربی و ساختمان اهدایی شهرداری به بیمارستان بازدید کردند.

نشست رسانه ای شهردار الوند بازدید از پروژه ها

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

بلوار ولایت

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی