مدیرکل ستاد بحران استان قزوین: شهرداری الوند جزو شهرداریهای پیش رو در مدیریت بحران است

 

چهارمین جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان البرز در شهرداری الوند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند؛ در این جلسه که روز دوشنبه 17 آبانماه در محل سالن اجتماعات شهید باکری شهرداری الوند برگزار شد، گروسی مدیرکل ستاد بحران استان قزوین و سایر اعضای ستاد بحران شهرستان البرز حضور داشتند.

گروسی مدیرکل ستاد بحران استان قزوین با بیان اینکه شهرداری الوند جزو شهرداریهای پیش رو در مدیریت بحران است از اقدامات این شهرداری در این خصوص قدردانی و در انتقاد به عملکرد برخی از مسئولان عنوان کرد: علت وجودی مدیریت بحران کم کاری برخی مسئولان در رسیدگی به مشکلات، بویژه بلایای طبیعی است که الزامی را در اینگونه مدیریت بیش از پیش بوجود می آورد و نمونه بارز آن را می توانیم در حوادث رودخانه یالیان و پیامدهای ناشی از آن شاهد باشیم که از یک بلای طبیعی، مشکل مضاعفی را ایجاد می کنیم و نشان دهنده ی آنست که هر بلایی سر رودخانه یالیان آمده، از کم کاری خود ماست.

وی پیشگیری از حوادث و پیش بینی اقدامات لازم را از ابتدایی ترین امور مدیریت بحران عنوان کرد و افزود: یکی دیگر از الزامات مدیریت بحران مدیریت افراد است و از آنجاییکه شهر الوند در مجاورت شهر صنعتی البرز قرار دارد لذا عمده بحرانهای کارخانجات ناشی از عدم اطلاع مدیران از اتفاقات پیش بینی پذیر است .

مدیرکل ستاد بحران استان قزوین با تأکید بر احداث سایت های پیگیری و پیش بینی حوادث در شهرستان البرز، تصریح کرد: از این طریق است که می توان با نگاه جدی تر بحرانهای پیش آمده در شهرستان را پیگیری کرد و با شناخت مناطق یا موارد بحرانزا پیشگیریهای لازم را انجام و یا از شدت حوادث پیش آمده کاست.

وی در پایان ضمن تأکید بر حضور برخی از مسئولان در جلسات این ستاد گفت: درحالیکه حضور و نقش موثر برخی از مسئولان را در این ستاد نباید نادیده گرفت باید جلوی دخالت های بی مورد برخی مدیران غیر مسئول را گرفت.

در ادامه جلسه اعضای ستاد به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در خصوص جدیت در ارائه آموزشهای لازم، استفاده از تکنولوژیهای روز جهت شناسایی و استفاده بهینه در تصمیم گیریها، بهینه سازی مسیل های شهرستان البرز و … پرداختند.    

 

 

DSC_5870

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

DSC_5862 DSC_5855

????????????????????????

DSC_5883

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی