شهردار الوند در جمع مشاورین، مدیران و کارشناسان شهرداری: با احداث مجموعه بازار ایرانی-اسلامی در مرکز شهر، سیما و منظر شهری در الوند دگرگون می شود

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند؛ در جلسه مشاورین، مدیران و کارشناسان شهرداری  که پنجم دیماه در نمازخانه شهرداری برگزار شد، لطفی شهردار الوند ضمن بیان جهش سه برابری بودجه در سال جاری، اظهار داشت: از میزان 800 میلیارد ریال بودجه، با تصویب شورای محترم شهر مقرر شد 300 میلیارد بصورت نقد و 500 میلیارد ریال از طریق فروش زمین تأمین گردد که با توجه به وصول 220 میلیارد ریال، پیش بینی می شود تا پایان سال میزان در نظر گرفته شده با تلاش همکارانمان محقق گردد.

وی در خصوص انتشار اوراق مشارکت و سرمایه گذاری در پروژه های شهرداری عنوان کرد: خوشبختانه با مجوزی که از وزیر محترم کشور و بانک مرکزی گرفته شده است منتظر معرفی به بانک عامل هستیم تا مبلغ 600 میلیارد ریال به حساب شهرداری کارسازی شود که این اقدام توازن بودجه ای را در شهرداری به هم می ریزد، به طوریکه با در نظر گرفتن 200 میلیارد ریال در سال جاری می توان از سهم فروش زمین کاست و 400 میلیارد نیز از در بودجه سال آینده لحاظ کرد.

شهردار الوند در خصوص دو طرح بزرگ مجتمع گلها و بازارچه ایرانی- اسلامی گفت: از آنجاییکه طرح 5 هکتاری مجتمع گلها از اهمیت ویژه ای برخوردار است طرح مذکور به مسابقه ی ملی گذاشته شد و در کنار آن بازارچه ایرانی- اسلامی نیز وارد این عرصه شد. که ظرف 45 روز آینده برنده طرح مشخص و اجرای آن کلید خواهد خورد.

وی در ادامه افزود: این دو طرح مهم در مرحله تملکات قرار گرفته که مجموعاً 4 بلوک از 9 بلوک با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال اقدام خواهد شد و در کنار آن نیز برای رفع مشکل ترافیکی شهر پارکینگی با مساحت یک هکتار احداث خواهد شد.

لطفی در خصوص اجرای پروژه های کمربندی گفت: برخی اجرای کمربندی های شهر را غیر ممکن می دانستند در حالیکه در کمربندی جنوبی تنها یک کیلومتر جدول گذاری باقی مانده است و مرحله لوله گذاری مجاری آب آن در حال انجام است.

وی در ادامه تشریح پروژه های شهرداری افزود: پروژه ی ادامه بلوار معلم که بعد از 20 سال طرح مصوب به جهت احترام به  مخالفان مسکوت مانده بود، اجرایی خواهد شد. متأسفانه پارک 20 هکتاری با استدلال تخریب زمینهای کشاورزی با وقفه مواجه شده است و البته پارک 10 هکتاری نصرت آباد نیز به جهت مجوزات قانونی به کمیسیون ماده 5 ارسال شده است که در صورت تصویب طرح، اجرای آن آغاز خواهد شد.

شهردار الوند اجرای پروژه هایی نظیر بهسازی بلوار ولایت، بهسازی معابر سطح شهر، جدول گذاری کوچه های سطح شهر و حمایت از ورزشکاران بویژه در رشته ژیمناستیک را از اقدامات مثبت شهرداری الوند عنوان کرد و گفت: امیدوارم با کاهش هزینه های اضافی که در برخی بخشها به شهرداری تحمیل می شود تمرکز خود را در اجرای پروژه های زیربنایی و مورد نیاز شهروندان معطوف کنیم.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: علیرغم شایعه سازی برخی افراد مبنی بر افزایش بدهیهای شهرداری، تا پایان سال جاری کلیه بدهیهای شهرداری پرداخت و تسهیلات لازم قبل از مواعید مقرر به پرسنل اعطاء خواهد شد.   

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی