معاونت امور عمرانی استانداری قزوین دستور اجرای پارک 10 هکتاری نصرت آباد را صادر کرد

علی فرخزاد معاونت امور عمرانی استانداری قزوین به همراه زاهدپور مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین از پروژه های شهرداری الوند بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند؛ در جلسه ای که در روز پنجشنبه 9 دیماه با حضور علی فرخزاد معاونت امور عمرانی استانداری قزوین، ایرج زاهدپور مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین، رضا عسگری فرماندار شهرستان البرز، یدا… لطفی شهردار الوند، محمد رفائی نژاد رییس شورای اسلامی شهر الوند، محمد نصیری معاون فرمانداری شهرستان البرز، حسن زارع پور رییس شورای اسلامی شهرستان البرز، اعضای شورای اسلامی شهر الوند، عیوض ذاکری معاونت شهرداری الوند و تعدادی از مدیران شهرداری برگزار شد، مسائل و مشکلات و روند اجرای پروژه های عمرانی شهرداری الوند مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این جلسه یدا… لطفی شهردار الوند ضمن بیان گزارش جامعی از پروژه های صورت گرفته و در حال اجرای شهرداری، اظهار داشت: در حال حاضر کمربندی جنوبی و غربی شهر روند پیشرفت مطلوبی را در پیش گرفته است، بطوریکه در کنار اجرای پروژه ی کمربندی جنوبی، حذف کانالهای آب کشاورزی نیز در حال انجام است که انتظار می رود تا اردیبهشت ماه سال آینده این پروژه ها به بهره برداری کامل برسد.

وی اجرای روکش آسفالت در بلوار ولایت و  معابر سطح شهر را از دیگر پروژه های در حال اجرای شهرداری ذکر و در خصوص بازآفرینی بافت های شهری در پروژه های مجتمع گلها و بازارچه ایرانی- اسلامی خاطر نشان کرد: با توجه به این که مطالعات همه جانبه و امکان سنجی این طرح ها به پایان رسیده است و هیأت داوران آن نیز مشخص شده است در انتظار برگزاری مسابقه جهت ارائه طرح های پروژه هستیم.

لطفی در ادامه به جلسه مشترک با معاون وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد و افزود: طرح های بازآفرینی بافت های شهری از جمله طرح هایی بود که با استقبال خوبی از سوی وزارت راه و شهرسازی روبرو شد بطوریکه در این جلسه جزئیات روند برگزاری مسابقه بازآفرینی شهری الوند با در نظر گرفتن سند راهبردی بازآفرینی شهری و ایجاد فضای مرکزی برای شهر نیز مورد بررسی کارشناسانه قرار گرفت.

 در این جلسه علی فرخزاد معاونت عمرانی استانداری قزوین طرحهای جامع و مشکل آب و فاضلاب را دو مشکل عمده در شهرهای استان ذکر کرد و اظهار داشت: البته اقدامات مثبتی نیز در این خصوص انجام شده است که نظیر آنرا در همکاری شهرداری هایی نظیر شهر الوند در رفع مشکل فاضلاب شهری نصرت آباد        می توانیم ببینیم.

وی در پی اشاره شهردار الوند به مشکلات اجرای پروژه هایی نظیر احداث پارک 10 هکتاری در نصرت آباد، دستور داد: مراحل احداث پارک 10 هکتاری نصرت آباد هر چه سریعتر آغاز شود.

فرخزاد در ادامه افزود: شهرداری ها در اجرای پروژه هایی که در خارج از حریم شهر نظیر اجرای بلوار خلیج فارس در شهر الوند با مشکلاتی مواجه می شوند که ضروری است دستگاههای دولتی از شهرداریهایی که خارج از وظایف خود این پروژه ها را اجرا می کنند حمایت و تأمین مالی نماید.

وی در پایان سخنان خود ضمن اشاره به برخی از مشکلات شهرداری ها در خصوص اختلاف در اسناد زمینهای اوقافی و مشکلات بیمه و تأمین اجتماعی در صدور حکم و اجرا در برداشت مبلغ از حسابها، از شهرداریهای استان بابت حمایت در احداث زائر سرا در مناطق جنوبی کشور قدردانی و خاطرنشان کرد: منافع این اقدامات به طور مستقیم به کل مردم استان بر می گردد.

ایرج زاهد پور مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین ضمن تقدیر از تلاشها و کوششهای لطفی شهردار الوند در خصوص اجرای طرح های بازآفرینی شهری، خاطر نشان کرد: با اجرای این طرحها شاهد تحول در سیما و منظر شهری در الوند باشیم.

وی با اشاره به پویایی مجموعه شهرداری الوند اظهار امیدواری کرد: انشاءا… با ابلاغ چارت سازمانی جدید که بزودی انجام می شود، مشکلات نیروهای انسانی شهرداری های استان به طور کلی و شهرداری الوند به طور خاص حل و فصل گردد. در خصوص اوقاف نیز جلسات متعددی برگزار شده است و نتایج مطلوبی اخذ شده است که انتظار می رود این روند تا حل کامل مشکل ادامه یابد.

فرماندار شهرستان البرز نیز ضمن گرامیداشت 9 دیماه، به دو اصل مشارکت و پشتیبانی مردم و اصل ولایت فقیه به عنوان اصول بنیادین جمهوری اسلامی اشاره کرد و افزود: در نهم دیماه مردم به صحنه آمدند تا از جایگاه ولایت فقیه دفاع کنند و هرکسی که بخواهد با توجه به منافع گروهی خود آنرا مصادره کند و در بین نیروهای نظام  انشقاق ایجاد کند، محکوم است.

وی با اشاره به اجرای پروژه هایی نظیر تعریض بلوار خلیج فارس که در کمتر از سه ماه به بهره برداری رسید، تصریح کرد: شهرداری ها در شهرستان البرز بخشی از وظایف سایر ادارات را انجام می دهند و با این روند انتظار می رود مشکلات آنها در تأمین اعتبار و تخصیص ارزش افزوده توسط مقامات استانی مرتفع گردد.

محمد رفائی نژاد رییس شورای اسلامی شهر الوند نیز با تقدیر و تشکر از دیدگاه مهندس فرخزاد در خصوص رفع مشکلات شهری، از شهردار و مجموعه شهرداری به جهت انجام کارهای بزرگ و اجرای پروژه های عمرانی قدردانی کرد و در خصوص مشکلات شهر الوند عنوان کرد: حق شهر الوند از بابت عوارض ارزش افزوده عادلانه نیست و ما حق داریم بدانیم که نحوه توزیع اعتبارات عمرانی چگونه است، چرا که نحوه ی توزیع در بسیاری از استانهای کشور شهرستانی است ولی در استان قزوین به صورت استانی توزیع می شود.

وی در ادامه افزود: بلوار خلیج فارس که یکی از پروژه های اساسی و بزرگ ملی است، توسط شهرداری تعریض و بهسازی شد و با توجه به عبور و مرور مدیران کارخانجات باید در عوارض لحاظ شود.

رییس شورای اسلامی شهر الوند با اشاره به مشکلات اوقاف شهر الوند و آب و فاضلاب ناحیه ی شهری نصرت آباد، گفت: در خصوص این مشکلات مردم چه گناهی کرده اند، به عنوان نمونه وظیفه ی شهرداری احداث فاضلاب نیست ولی متأسفانه به دلیل کوتاهی شرکت آب و فاضلاب در انجام وظایف قانونی، شاهد مشکل فاضلاب در ناحیه شهری نصرت آباد و عدم تأمین آب در طبقات فوقانی مسکن مهر هستیم.

در پایان این جلسه علی قدمی نایب رییس شورای اسلامی شهر الوند نیز به مشکلاتی نظیر عدم توجه به بخش صنعتی شهر و عدم تخصیص عوارض گمرگی در این بخش، تخصیص ناعادلانه ارزش افزوده به واسطه وجود جمعیت بالای سیال در طول روز، عدم توجه به جاده کمال آباد، عدم تجهیز مدارس شهر، احداث پل روگذر جهت اتصال بلوار خلیج فارس به اتوبان و استقلال ناحیه شهری نصرت آباد اشاره کرد که حل آنها خارج از حوزه وظایف شورا می باشد.

DSC_8040

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی