امام جمعه شهر الوند در جمع پرسنل شهرداری الوند: عرفان امام راحل با جهاد و استکبار ستیزی همراه بود

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند؛ در این مراسم که صبح روز پنجشنبه 16 دیماه در نمازخانه شهرداری بعد از قرائت زیارت عاشورا با حضور پرسنل شهرداری برگزار شد؛ حجت الاسلام والمسلمین دکتر طهماسبی امام جمعه شهر الوند با تأکید بر مباحث اخلاقی، آنرا تغذیه معنوی و نیاز جامعه دانست و اظهار داشت: در راستای تبیین مباحث اخلاقی در جامعه، شناخت و توجه به دو  نفس در وجود انسان ضرورت دارد. نفس اماره که سرچشمه غرایز است و ما را به طرف گناه می کشد و نفس لوامه که نفس سرزنشگر بشمار می رود.

وی در ادامه به تفاوت بین غرایز و فطریات در وجود انسان پرداخت و تصریح کرد: در انسان دو گرایش وجود دارد، گرایش به اعمال مثبت که از روح و جان و عقل و ایمان سرچشمه می گیرد و فطریات را شکل می دهد و گرایش به اعمال منفی که غرایز را تشکیل می دهد.

امام جمعه شهر الوند در خصوص کنترل نفس اماره گفت: نفس اماره را باید وسیله نفس لوامه کنترل و تعدیل کرد. غرایز مختلفی نظیر حب نفس، غریزه جنسی و …که در انسان وجود دارد، جز از طریق ایمان کنترل پذیر نیستند.

وی اولین گام در خودسازی را تفکر عنوان کرد و افزود: تمام ادیان در طول تاریخ سعی داشتند که به سه سوال پاسخ دهند، مبدأ شناسی، رسالت شناسی و معاد شناسی که در همین راستا هدف و معنا در زندگی انسانها اهمیت ویژه ای می یابد.

حجت الاسلام و المسلمین طهماسبی در پایان سخنان خود گفت: امام راحل وجود مقدسی است که وجود خود را مدیون ایشان هستیم. جهاد، استکبار ستیزی و بین المللی بودن از ویژگیهای عرفان امام (قدس سره الشریف) محسوب می شود و نیاز است برای سعادتمندی در زندگی نظریات ایشان را سرلوحه امور خود قرار دهیم.

DSC_8158

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

DSC_8187

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی