در پی حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو؛ مسئولین شهرستان البرز با حضور در سازمان آتش نشانی شهرداری الوند به شهدای آتش نشان ادای احترام کردند

 

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند؛ به مناسبت حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو و شهادت جمعی از آتش نشانان میهنمان، تعدادی از مسئولین شهرستان البرز با حضور در سازمان آتش نشانی ضمن تجلیل از زحمات آتش نشانان غیور کشور به شهدای آتش نشان بویژه آتش نشانان شهید در واقعه ساختمان پلاسکو ادای احترام کردند.

در این مراسم که لطفی شهردار الوند، محمودخانی دادستان شهرستان البرز، رفائی نژاد رئیس شورای اسلامی شهر الوند، رشوند رئیس آموزش و پرورش شهرستان البرز، فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان البرز، حسین پور مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری الوند و اعضای شورای اسلامی شهر حضور داشتند، لطفی شهردار الوند اظهار داشت: شهر الوند بعد از قزوین از نظر امکانات و سطح آموزش پرسنل در سطح بالایی قرار دارد.

وی با تأکید بر آموزش پرسنل آتش نشانی افزود: پرسنل آتش نشانی هر چقدر در زمینه آموزش کوشا باشند، تلفات و خسارات کمتری را در حوادث شاهد هستیم لذا در بکارگیری نیروهای آتش نشان یکی از اولویت های ما سطح تحصیلات و تخصص است و خوشبختانه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری الوند از نظر آموزش رتبه پنجم را در سطح کشور دارا می باشد.

شهردار الوند در حوزه ایمنی ساختمان ها در شهر الوند گفت: شهر الوند بعد از شهر قزوین و زیبا شهر از نظر زیرساخت های جدید در رتبه مطلوبی قرار دارد بطوریکه اقدامات قابل قبولی در جلوگیری از تخلفات ساختمانی در شهر الوند داشته ایم.

وی با اشاره به فقدان معضل حاشیه نشینی در شهر الوند، گفت: خوشبختانه با تلاش و همت شهرداران گذشته معضلی به نام حاشیه نشینی در شهر الوند وجود ندارد و تعداد معدودی از خانوارها نیز که در منطقه علی آباد باقی مانده اند با تدابیر لازم به مناطق دیگر منتقل می شوند.

لطفی با اشاره به عملکرد مطلوب سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری الوند در حوادث بوجود آمده در منطقه صنعتی شهر، اذعان داشت: این سازمان ضمن نظارت بر ایمنی صنایع بزرگ و کوچک اقدامات لازم را در خصوص ایمن سازی این منطقه از شهر به عمل می آورد.

وی ضمن اشاره به مشکلات سازمان آتش نشانی بویژه در خصوص ایجاد معبر مناسب جهت عبور ماشین های آتش نشانی، تصریح کرد: حداقل معبر در طرح تفصیلی حداقل می بایست 8 متر باشد که با توجه به نقایص طرح تفصیلی ابلاغی، موارد از طرف شهرداری جهت استاندارد سازی معابر به دفتر فنی استانداری ارسال گردیده است.

شهردار الوند در پایان سخنان خود گفت: از طریق آموزش و پرورش می بایست برای هر خانواده یک آتش نشان پرورش داده شود تا از این طریق بتوانیم در راستای تخصصی شدن آموزش و مهارت آتش نشانی و ایمنی گامهای اساسی برداریم.

در ادامه این مراسم شهردار الوند به همراه دادستان شهرستان و مدیرعامل سازمان آتش نشانی از ساختمانهای قدیمی و بافت فرسوده شهر بازدید کردند و بر رفع موانع از طریق بازآفرینی شهری و بهسازی معابر تأکید کردند تا در مواقع خطر و بحران خسارت جانی و مالی کمتری به شهروندان تحمیل گردد.

DSC_8806 photo_2017-01-24_14-37-54

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

photo_2017-01-24_14-22-38 photo_2017-01-24_14-19-55

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی