شهردار الوند در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر الوند بر صدور پروانه رایگان در بافت های فرسوده تأکید کرد

 

لطفی شهردار الوند در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه دیروز عملکرد شهرداری را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند؛ در ابتدای این سخنرانی لطفی شهردار الوند اظهار داشت: به عنوان نماینده مدیریت شهری، شهادت تنی چند از آتش نشانان غیور کشور را که در حادثه دلخراش ساختمان پلاسکو به درجه رفیع شهادت نائل آمدند را به تمامی مردم کشور بویژه خانواده های آنان تسلیت عرض نموده و امیدوارم با ایمن سازی ساختمان ها و اماکن دیگر شاهد اینگونه فجایع نباشیم.

وی در ادامه ضمن تأکید بر نقش سپاه انقلاب اسلامی در تمامی عرصه ها عنوان کرد: سپاه هم در زمان جنگ و هم در زمان صلح نقش بسزایی در سازندگی کشور داشته است و بسیج سازندگی نیز به عنوان نماینده این ارگان انقلابی در حوزه اجرای پروژه های عمرانی با کیفیت مطلوب عملکرد قابل قبولی را از خود بر جای گذاشته است لذا جا دارد از اقدامات و عملکرد این عزیزان در اجرای پروژه های کمربندی غربی و جنوبی شهر الوند صمیمانه تقدیر و تشکر نمایم.

شهردار الوند در خصوص بازآفرینی بافت های فرسوده تصریح کرد: از آنجاییکه بافت های فرسوده شهر الوند یکی از دغدغه های اساسی مدیریت شهری است، لذا مطالعات خوبی در سطح ملی در دست اجرا قرار دارد که ماحصل آن در مطالعات انجام شده در پروژه مجتمع گلها و احداث بازارچه ایرانی اسلامی منعکس شده است.

وی در ادامه اضافه کرد: امتیازاتی از جمله بخشودگی کامل عوارض شهرداری در صدور جواز ساخت در بافت های فرسوده شهری برای شهروندان نیز در نظر گرفته شده است تا از این طریق شهروندان به نوسازی بافتهای فرسوده تشویق شوند.

لطفی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قدمت تاریخی شهر الوند گفت: در راستای حفظ و حراست از میراث فرهنگی شهر، بهسازی خانه اربابی را در دستور کار قرار دادیم که پس از انجام مطالعات کارشناسی اقدامات لازم در این خصوص به عمل می آید.

وی در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: بودجه سال آینده با رقم 1317 میلیارد ریال و با تناسب 82 درصد عمرانی و 18 درصد جاری تنظیم و به شورای محترم اسلامی شهر تقدیم شده است و از آنجاییکه بالغ بر 80 درصد اعتبار برای خدمات عمرانی در نظر گرفته شده است امیدوارم ضمن تکمیل پروژه های در دست اقدام، بتوانیم پروژه هایی که مطالعات آن انجام شده است را به مرحله اجرا برسانیم. 

DSC_9066

????????????????????????????????????

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی