در آخرین روز از دهه مبارک فجر و با حضور معاون رییس جمهور؛ عملیات اجرایی بیمارستان امام علی(ع) شهر الوند آغاز شد

بیمارستان دولتی شهر الوند با 160 تخت، ظرف دو سال به بهره برداری می رسد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند؛ با حضور انصاری معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور، محمدی و زرآبادی نمایندگان مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی، همتی استاندار قزوین و تنی چند از مسوولین استانی و شهرستانی، عملیات اجرایی احداث بیمارستان امام علی (ع) شهر الوند آغاز شد. در حاشیه این مراسم لطفی شهردار الوند در جمع خبرنگاران با اشاره به اهدای ساختمان توسط شهرداری جهت احداث بیمارستان دولتی، اظهار داشت: از آنجاییکه شهر الوند کارگر نشین است و مردم از عهده مخارج بیمارستان غیردولتی بر نمی آیند لذا مدیریت شهری بر آن شد تا ساختمان اداری درحال ساخت شهرداری را جهت احداث بیمارستان دولتی به شهروندان شهر الوند هدیه دهد تا مشکل آنها در حوزه درمان مرتفع گردد.
وی افزود: این ساختمان که در مساحتی در حدود 2 هکتار و با 11700 متر مربع زیربنا، مراحل تغییر کاربری خود را طی می کند، مقرر است با اعتباری بالغ بر 46 میلیارد تومان ظرف مدت 2 سال به بهره برداری برسد و پیش بینی شده است که 120 تخت ثابت و 40 تخت سیار برای آن منظور گردد که در مجموع 160 تخت بیمارستانی را شامل می شود.
لطفی در خصوص مشکل عمده شهر الوند گفت: سرمایه گذاری یکی از مشکلات عمده شهر محسوب می شود که این امر نیز با توجه به تبلیغات سوء در خصوص اوقافی بودن زمینهای این منطقه رواج یافته است که به نظر من موقوفه بودن هیچگونه مانعی برای سرمایه گذاری محسوب نمی شود چرا که پروژه های خوبی در سطح شهرستان البرز صورت گرفته و کارهای خوبی هم در حال انجام است و امیدواریم با این قدمهایی که برداشته می شود الوند جایگاه واقعی خود را پیدا کند.
وی در خصوص تحقق اهداف پیش بینی شده در شهرداری الوند تصریح کرد: امروزه دیگر اینگونه نیست که شهرداری را صرفاً با عملکرد عمرانی، فرهنگی یا شاخص های تأمین حقوق شهروند تعریف کنند چرا که می بینیم در حوزه افزایش سرانه درمان نیز شهرداری اقدامات قابل ملاحظه ای انجام می دهد که البته این امر ناشی از عشق و علاقه در خدمت به شهروندان است.
شهردار الوند تعامل شهرداری با شورای اسلامی شهر را مثبت ارزیابی کرد و افزود: از آنجاییکه هدف شهردار و اعضای شورای شهر اجرای پروژه های عمرانی به منظور خدمت رسانی به شهروندان است لذا همواره این تصور وجود دارد که شهردار نیز عضو شوراست و در اینجا جا دارد از اعضای محترم شورا به خاطر همراهی و همدلی در اجرای پروژه های عمرانی نظیر کمربندی غربی و جنوبی، بازگشایی بلوار معلم که در اوایل سال آینده به بهره برداری می رسند قدردانی کنم.
وی مشارکت شهروندان را علیرغم مشکلات اقتصادی ستود و گفت: از آنجاییکه شهروندان از نظر اقتصادی تحت فشار هستند ولی این حسّ مشارکت مردم بزرگترین سرمایه شهرداری محسوب می شود که از این بابت از همه شهروندان تشکر می کنم.
لطفی در ادامه سخنان خود تأکید کرد: نباید اختلاف نظرهای سلیقه ای و جناحی را در کارهای شهرداری دخالت دهیم چرا که شهرداری جولانگاه سیاسی هیچ حزب یا جناحی نیست. بلکه باید از همین امکانات کم بهره کافی را ببریم و دست به دست هم و با دوستی و صداقت امور شهروندان را پیش بریم. خوشبختانه اتفاق نظر در بین مسئولین شهرستان البرز موجبات رفاه، آسایش و آرامش شهروندان را فراهم کرده است که این خود جای تشکر و قدردانی دارد و چنانچه با این اتفاق نظر کسی قدم یا قلمی برای نا امید کردن مردم از نظام بردارد، گناه نابخشودنی مرتکب شده است و لذا ما باید مردم را در برابر تهدیدات خارجی و زورگوییهای استکبار امیدوار کنیم و این سرمایه های عظیم مردمی است که موجب موفقیت ما در کارها می شود.
وی در پایان خاطر نشان کرد: همانگونه که مردم در پیروزی انقلاب اسلامی نقش آفرینی کردند با حضور خود در راهپیمایی 22 بهمن ضمن اعلام نفرت و انزجار خود از استکبار جهانی، با اتحاد و همدلی در عمل به فرامین مقام معظم رهبری مشت محکمی بر دهان استکبار خواهند زد.

مصاحبه شهردار محترم در حاشیه بازدید معاون وزیر از بیمارستان امام  علی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی