شهردار الوند در جلسه آموزشی ستاد اقامه نماز ادارات استان: انشاء ا… در سایه برکات و فیوضات نماز، شهرداریها و دستگاههای اجرایی وظایف ذاتی خود را انجام دهند

هفتم اسفندماه شهرداری الوند میزبان رابطین و فعالان ستاد اقامه نماز استانداری، فرمانداریها، شهرداریها و بخشداریهای استان بود.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند؛ در این جلسه لطفی شهردار الوند در خصوص برگزاری این دوره آموزشی اظهار داشت: میزبانی برگزاری این دوره آموزشی از افتخارات شهرداری است و ما وظیفه خود می دانیم که برای اقامه نماز در ادارات از هیچ کوششی فروگذاری نکنیم.

وی نماز را برتر از همه عبادات و منبع برکات و کلید تمامی مشکلات عنوان کرد و افزود: انشاء ا…. در سایه برکات و فیوضات نماز، شهرداریها و دستگاههای اجرایی وظایف ذاتی خود را انجام دهند.

شهردار الوند در پایان سخنان خود گفت: در خصوص اقامه نماز می بایست توصیه های مقام معظم رهبری را سرلوحه کار خود قرار دهیم تا در روز قیامت شرمنده خدا و خلق خدا نشویم.

در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین قائد امینی مشاور استاندار در امور روحانیت نیز با بیان فلسفه وجودی این دوره های آموزشی و نحوه برگزاری آن، آگاهی و اطلاع رابطین و فعالان ستاد اقامه نماز ادارات از احکام و مباحث نماز را یکی از مهمترین ارکان برگزاری نماز جماعت در سازمانها عنوان کرد و افزود: با آگاهی و اشراف بر نماز و جنبه های مختلف آن که به عنوان یکی از مهمترین احکام دین نورانی اسلام شناخته می شود، زندگی فردی، اجتماعی و شغلی ما تحت تأثیر قرار می گیرد و شاهد بهبود در تمامی جنبه های زندگی هستیم.

وی تأمل و تعمق در نماز را از زمینه های سعادت انسان عنوان کرد و افزود: نماز وسیله مستحکم برای ارتباط میان انسان و خداست که در آیه قرآن نیز به آرامش دلها با یاد خدا اشاره شده است.

مشاور استاندار در امور روحانیت با تأکید بر اقامه پرشور نماز جماعت در اول وقت در ادارات اضافه کرد: زمان کار و اشتغال می بایست با نماز هماهنگ شود و مطمئناً خروجی این اقدام اطمینان خاطر کارمندان و رضایت ارباب رجوع را در پی خواهد داشت.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین محمد زاده به بیان اهمیت نماز در آیات الهی و روایات اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین موسوی در خصوص احکام نماز و کاشی در مورد مدیریت اسلامی و فرهنگ سازمانی در اقامه نماز، مواردی را عنوان کردند.

DSC_1550

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی