مرحله دوم مسابقه ملی طرح های بازآفرینی شهر الوند با حضور برندگان مرحله اول آغاز شد.

مرحله دوم مسابقه ملی طرح های بازآفرینی شهر الوند کلید خورد

 

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند؛ در این جلسه که روز گذشته با حضور لطفی شهردار الوند، دکتر کریمی مدیر مسابقه ملی طراحی، ذاکری معاون شهردار و یکی از داوران مسابقه ملی برگزار شد، شهردار الوند ضمن بیان پیشینه برجسته داوران این مسابقه عنوان کرد: طرح های زیادی برای این مسابقه ارائه گردید که در نهایت با نظر هیأت محترم داوران 5 طرح برای بازآفرینی مرکز شهر الوند و 5 طرح برای بازار ایرانی- اسلامی شهر الوند به عنوان طرح های برتر برگزیده شدند.

وی با اشاره به شیوه صحیح برگزاری مسابقه، تصریح کرد: قطعاً طرحی رتبه ی برتر در مرحله دوم را به دست می آورد که امکان سنجی و نیاز سنجی منطقه را در نظر بگیرد، که لازمه ی آن نیز تحقیقات میدانی و محلی شهر الوند و جمع آوری اطلاعات مورد نیاز است.

شهردار الوند خودرأیی شهرداران را یکی از آفات شهرداری ها عنوان کرد و افزود: این مسأله زمینه ساز اعمال سلیقه در تعیین طراحان و پیمانکاران خاص است که بعضاً شاهد عدم تنوع در اجرای پروژه های عمرانی شهر هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با توجه به برآورده شدن انتظارات هیأت داوران با انتخاب طرح های برتر گفت: در مرحله دوم دست طراحان باز گذاشته شده تا با ارایه طرحهای خلاقانه و تغییرات لازم بر اساس مطالعات عمیق و کاربردی میدانی و با در نظر گرفتن زمان و مهلت ارایه طرحها، زیباترین و اجرایی ترین طرحها را براساس برگشت سرمایه ارایه کنند.

لطفی در پایان سخنان خود ابراز داشت: به هنگام نبودن طرح های هادی، تفصیلی و جامع از مصیبتهای بزرگ شهرداریهاست که بعضاً هزینه های زیادی بر دوش شهرداریها می گذارد. 

دکتر کریمی نیز در این جلسه با تأکید بر رعایت امانت و انتخاب یک مجموعه داوری علمی و اجرایی قوی، اذعان داشت: اجرای پروسه مسابقه از ابتدای فراخوانی تا مرحله داوری با مسائل و مشکلاتی همراه بود که در نهایت با انتخاب طرح های برتر مرحله اول این مسابقه به پایان رسید.

وی ضمن تشریح پروسه داوری دو طرح بازآفرینی شهر الوند گفت: داوری این دو طرح در دو فضای جداگانه، ابتدا با سیاستگذاری اولیه و سپس با اعمال نظر شخصی داوران با شیوه حذفی صورت گرفت و از میان طرح های باقیمانده نهایتاً در مجموع، 10 طرح برتر بازآفرینی شهر الوند برگزیده شدند.

مدیر مسابقه ملی طراحی با تقدیر از شهردار الوند و معاونت شهرداری در خصوص فراهم سازی زمینه مناسب جهت برگزاری مسابقه سالم، گفت: قطعاً نتیجه بدست آمده حاصل زحمات طراحان این طرح ها می باشد که عمدتاً از نیروهای جوان و خلاق در سطح کشور می باشند.

در ادامه این جلسه راه یافتگان به مرحله دوم مسابقه ملی طرح بازآفرینی شهری الوند، سوالات و ابهامات خود را درخصوص طرح های قابل ارایه در مرحله دوم مسابقه را از لطفی شهردار الوند و برگزار کننده مسابقه و کریمی مدیر برگزاری مسابقه، مطرح کردند و مجریان برگزاری مسابقه نیز به آنها پاسخ دادند.

????????????????????????????????????

DSC_3939

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی