مدیرکل دفتر امور شهری استانداری قزوین با حضور در شهرداری الوند از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات پرسنل شهرداری قرار گرفت.

شهردار الوند در جلسه ای با حضور مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین:

بزرگترین هدیه دولت به شهرداریها اصلاح چارت سازمانی است

 

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند؛ این جلسه صبح امروز با حضور مهندس زاهد پور مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین، لطفی شهردار، مدیران و کارشناسان شهرداری الوند در سالن شهید باکری برگزار شد.

در ابتدای جلسه شهردار الوند با تقدیر و تشکر از تلاش ارزشمند پرسنل شهرداری در طول 17 ماه حضور خود در شهرداری، اظهار داشت: به کمک پرسنل پرتلاش توانستیم بلوار حادثه خیز خلیج فارس را تعریض کنیم که عملیات اجرایی باند کندرو آن نیز به یاری خدا ظرف هفته های آینده آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به احداث کمربندی های غربی و جنوبی که از سال 68 مصوبه اجرایی داشت، گفت: این مصوبه که بنا به دلایل مختلف اجرایی نشده بود امروز شاهد هستیم که با مطالعه همه جانبه عملیات اجرایی آن آغاز و تا پایان خرداد یا اوایل تیرماه به بهره برداری می رسد. این درحالیست که شهرداری هیچگونه بدهی به پیمانکار در خصوص اجرای این پروژه ها ندارد.

لطفی با اشاره به ضرورت احداث پارک 20 هکتاری در شهر الوند تصریح کرد: برای این منظور زمینی به مساحت 30 هکتار را در نظر گرفتیم که ضمن انجام مطالعات لازم مصوب گردید این پروژه توسط بسیج سازندگی با اختصاص 7 هکتار به بانوان و 23 هکتار به عموم شهروندان عملیات اجرایی آن به زودی آغاز خواهد شد.

وی در ادامه به توجه ویژه شهرداری به حوزه بهداشت و درمان اشاره کرد و افزود: در این خصوص نیز شهرداری ساختمان اداری در حال احداث خود را به دانشگاه علوم پزشکی قزوین جهت احداث بیمارستان دولتی و زمینی به مساحت 6000 متر مربع را نیز جهت احداث کلینیک تخصصی واگذار کرد.

شهردار الوند در خصوص بهداشت سطح شهر الوند نیز گفت: در این خصوص 30 میلیارد ریال جهت دفع آبهای سطحی هزینه شده است که با اجرای آن انتظار می رود بهداشت سطح شهر در حوزه دفع مناسب فاضلاب و جلوگیری از رشد و گسترش جانوران موذی مؤثر واقع گردد.

وی ضمن تقدیر از مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری و کارشناسان آن مجموعه در خصوص پیگیری تصویب چارت سازمانی شهرداری الوند، ابراز داشت: بزرگترین هدیه دولت به شهرداریها، اصلاح چارت سازمانی است که از این طریق ضمن ساماندهی پرسنل شهرداری، انگیزه مضاعفی در آنها جهت پیشرفت در امور شهرداری خواهد داد.

لطفی در بخش دیگری از سخنان خود از حمایت و مساعدت 

  وی در بخش دیگری از سخنان خود  اذعان داشت: با حمایتی جناب آقای مهندس زاهدپور از پروژه های بازآفرینی شهری الوند داشتند توانستیم طرح های بازآفرینی شهر الوند به مسابقه ملی بگذاریم که قریب به 95 طرح ارائه گردید که با بررسی و داوری چهره های برجسته علمی و اجرایی 10 طرح به مرحله دوم راه یافت که طرح نهایی تا 20 خرداد ماه جهت اجرا نهایی می گردد.

لطفی در پایان سخنان خود با اشاره به توجه ویژه شهرداری به بافت های فرسوده گفت: در راستای بهسازی و بازآفرینی بافت های فرسوده تسهیلات مناسبی برای شهروندان در نظر گرفته ایم که ارایه پروانه ساخت رایگان و اخذ مصوبه جهت پرداخت 50 درصد هزینه های نظام مهندسی از آنجمله است.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین نیز در این جلسه ضمن تقدیر از لطفی شهردار الوند و مجموعه شهرداری در خصوص پروژه های اجرا شده در شهر اظهار داشت: اجرای این پروژه ها با در نظر گرفتن برنامه های بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت و همچنین اولویت بندی آنها در راستای عام المنفعه بودن زمینه بهره برداری مناسب از پروژه ها را توسط شهروندان فراهم می کند.

وی اضافه کرد:  مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوص و غیر دولتی و سازمانهای مردم نهاد در اجرای پروژه ها از  ضروریاتی که شهرداریها باید به آن توجه ویژه ای معطوف دارند.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری در خصوص ابلاغ چارت سازمانی شهرداریهای استان گفت: با توجه به اینکه حدود 20 سال است که اقدامی در خصوص تغییر چارت سازمانی شهرداریهای استان صورت نگرفته بود لذا ابلاغ این چارت ها می تواند وضعیت نیروهای شهرداری های استان را مشخص و ساماندهی کند.

وی با اشاره به حمایت دفتر امور شهری از شهرداری الوند در تخصیص ارزش افزوده به شهر الوند طی سه سال گذشته اظهار امیدواری کرد: با این کمک ها و حمایت ها که به شهر الوند به عنوان دومین شهر بزرگ استان می شود بتواند در تمام بخشها موفقیت به همراه داشته باشد.

زاهدپور ضمن اشاره به دو انتخابات مهم ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، گفت: پرسنل شهرداری می بایست ضمن خودداری از تبلیغات و بروز نگرش های خود در حوزه ی سیاسی جهت خدمت به شهروندان کوتاهی نکنند.

وی در پایان ضمن انتقاد از آنانی که عملکرد دولت را بدون توجه به دستاوردهای آن تخریب می کنند ابراز داشت: عملکرد دولت در حوزه های مختلف اقتصادی، عمرانی، اجتماعی و … بر هیچ کسی پوشیده نیست بطوریکه یکی از برجسته ترین اقدامات آن را می توان مهار 40 درصدی تورم و کاهش آن به زیر 10 درصد و رفع تحریم های ظالمانه علیه ایران عنوان کرد.

در ادامه مدیران و کارشناسان حاضر در جلسه مشکلات و مسائل خود را که عموماً در حوزه استخدامی بود را با مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری در میان گذاشتند.

بعد از جلسه مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری به همراه شهردار و تعدادی از مدیران شهرداری بازدیدی از پروژه های اجرا شده و درحال اجرای شهرداری به عمل آوردند.

 

????????????????????????????????????

 

????????????????????????????????????

DSC_4038

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی