پور امیدی مدیرکل امورمالیاتی استان: شهردارالوند یکی از شهرداران پرتلاش استان است

به مناسبت هفته مالیات و در راستای فرهنگ سازی مالیات یکی از خیابانهای شهر الوند به نام مالیات نامگذاری شد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری الوند؛ در مراسم رونمایی از تابلوی خیابان مالیات که در روز پنجشنبه 22 تیرماه برگزار شد. پورامیدی مدیرکل امور مالیاتی استان، نصیری معاون فرماندار شهرستان البرز، ذاکری معاون شهردار، سلمانی عضو شورای اسلامی شهر محمدیه و تعدادی از مدیران اداره مالیات و شهرداری حضور داشتند.
در این مراسم پورامیدی مدیرکل امور مالیاتی استان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مدیریت شهری و پرسنل شهرداری الوند در ارائه خدمات مطلوب به شهروندان، اظهار داشت: از آنجاییکه بخشی از درآمدها که از محل درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده به دست می آید صرف شهرداریها و دهیاریهای استان می شود لذا توسعه خدمات شهری در تخصیص این اعتبارات از اولویت های این اداره کل محسوب می شود. چنانچه اقدامات عمرانی و خدماتی نظیر احداث بلوار، بوستان و … به عنوان بسترهایی است که مبیّن خروجی های آنچه مؤدیان و شهروندان تحت عنوان مالیات پرداخت می کنند محسوب می شود لذا با انجام این اقدامات طبیعتا ضمن توجه به منافع شهروندان، رضایت خاطر آنها نیز فراهم می شود که این خود فرهنگ سازی مناسب مالیاتی را به همراه دارد.
وی ضمن بیان تعامل مثبت با شهرداری الوند، شهردار الوند را یکی از شهرداران پرتلاش استان معرفی کرد و افزود: در بخش تخصیص عوارض ارزش افزوده که به شهرداری الوند تعلق می گیرد، شاهدیم که عمده اعتبارات ارزش افزوده در حوزه عمران و آبادانی شهر هزینه می شود که این امر انگیزه و تلاش ما را در اختصاص عوارض ارزش افزوده به این شهرداری مضاعف می کند.
پور امیدی در ادامه افزود: با تحقق درآمدهای مالیاتی، زیرساختهای استان با تخصیص این اعتبارات به بخش عمرانی بهتر خواهد شد بطوریکه سال گذشته از درآمدهای مالیاتی 197 میلیارد تومان عوارض به شهرداریها و دهیاریهای استان پرداخت کردیم که این رقم 4 برابر درآمدها و اعتبارات تملک عمران استان است.
وی درپایان خاطر نشان کرد: درآمدهای مالیاتی به عنوان منبع مطمئن می تواند شهرداریها را در تأمین هزینه های جاری و عمرانی کمک کند که امیدوارم با صرف این اعتبارات در حوزه عمرانی، این شرایط مستمر و ادامه دار باشد تا ما بتوانیم کمک بیشتری به شهرداریها در زمینه تخصیص اعتبارات بنماییم.
ذاکری معاون شهردار الوند نیزدرسخنان کوتاهی ضمن قدردانی از زحمات مدیرکل امورمالیاتی استان درتخصیص اعتبارات ویژه به شهرالوند،گفت: اداره امور مالیاتی از ادارات پیش رو در احداث ساختمان اداری جهت سهولت دسترسی شهروندان و ارائه خدمات مطلوب به آنها می باشد و مدیریت شهری الوند نیز با تعریف و اجرای پروژه های عمرانی بزرگ از این محل از هیچ تلاشی فروگذاری نکرده است.
گفتنی است به منظور فرهنگ سازی مالیات، با پیشنهادلطفی شهردار الوند و تصویب شورای اسلامی شهر الوند، خیابان پشت اداره مالیات شهرستان البرز، به نام مالیات نامگذاری شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی