شهردار الوند خبر داد:بهره‌برداری از پارک بانوان الوند

به گزارش روابط عمومی شهرداری الوندسعید آگشته در جلسه بررسی مشکلات شهر الوند اظهار کرد: همه مسائل و مشکلات مطروحه باید با همدلی و وفاق میان نمایندگان پیگیری شود تا حاصل این پیگیری خدمت به مردم باشد.

وی ادامه داد: به مناسبت روز ولادت حضرت زهرا (س) و در راستای احترام به جایگاه زنان در اجتماع نخستین پارک بانوان شهر الوند در دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

آگشته با بیان اینکه شهر الوند نخستین شهر مسکونی و صنعتی کشور است، ادامه داد: امیدواریم با درک منطقه و اهمیت دادن به استراتژیکی بودن شهر، نگاه و حمایت ویژه‌ای به این شهر شده و این حمایت‌ها صرفا در راستای حمایت از صنعت نباشد بلکه در کنار حمایت از صنعت باید از مناطق مسکونی نیز حمایت‌های لازم صورت گیرد.

شهردار الوند تأکید کرد: باید در کنار تولید ملی، بازار ملی سرچشمه گرفته از انرژی و سوخت وجود داشته باشد زیرا اگر بازار ملی به وجود نیاید، تولید ملی نیز محقق نمی‌شود و امیدواریم با پایین آوردن قیمت‌های تمام شده، صنایع تولیدی و خدماتی را سرپا نگه داریم.

وی پیرامون مدیریت شهری و شهرستان افزود: این خدمات در شأن مردم شهر الوند نیست و باید ادارات وظایف قانونی خود را در مسیر جایگاه و شأنیت مردم انجام دهند.

آگشته ادامه داد: مدیریت شهر الوند و شرکت شهر صنعتی البرز از هم جدا نیستند و جدا شدن مدیریت آنها قابلیت هر دو مجموعه را کم می‌کند.

وی پیرامون بحث فاضلاب شهر الوند تصریح کرد: کار کارشناسی فاضلاب شهر الوند در حدود 40 سال پیش شروع شد و 20 سال قبل توسعه‌ای 70 هزار متر مکعبی را داشته که امروز قابل افزایش تا 90 هزار متر مکعب است.

شهردار الوند افزود: اقدامات زیربنایی باید بر اساس کار کارشناسی و سیاست‌گذاری‌های کلان نظام صورت گیرد و اگر این ظرفیت اتفاق نیفتد، قطعا پیشرفتی حاصل نمی‌شود.

علیپور رییس شورای اسلامی شهر الوند نیز در سخنانی خواستار توجه به زیر ساخت های فرهنگی،هنری،ورزشی و بهداشتی توسط مسئولین استان شد و گفت:شهر یکصد هزار نفری الوند ،باید در توزیع اعتبارات استانی به طور ویژه در نظر قرار بگیرد تا حقی از مردم الوند ضایع نشود.وی همچنین خواستار حل مشکل اوقاف مناطق مسکونی شهر صنعتی البرز شد.

 

ذوقی دادستان شهرستان البرز نیز با اشاره به نبود هتل،عدم استقرار کامل ادارات ،بافت مسکونی فرسوده شهری،افزود:متاسفانه مسولین، شهرستان البرز را تنی خود نمی دانند و آن را جدا از استان تصور می کنند.و بخشی از شهرستان را که فاقد در آمد می باشد به شهرستان اضافه نموده و بخش هایی مثل لیا و مشعلدار را به قزوین الحاق می کنند.

عادل پور امام جمعه الوند با ذکر حدیثی ،نام گذاری سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی را نشان از تیزبینی رهبر معظم انقلاب دانست و گفت:شهرستان البرز دارای یک سری مشکلات است که مسئولین باید در حل آنها همت کنند.وی احداث بیمارستان،حل مشکل اوقاف زمینهای شهری،جاده نیرو محرکه ،سرپرستی اداره شدن فرمانداری را از جمله این مشکلات عنوان کرد.

در پایان داود محمدی در این جلسه اظهار کرد: امروز برنامه‌ریزی در دنیا حرف نخست را می‌زند، و برنامه‌ریزی‌ها باید مبتنی بر کارشناسی باشد.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی چند مؤلفه دارد که باید به آن توجه کرد و نخستین مؤلفه آن نیز سند چشم‌انداز بیست ساله و برنامه پنجم توسعه کشور است که این سند را به عنوان یک سند بالادستی و کلان کشور باید در نظر گرفت.

محمدی ادامه داد: پایبندی به اولویت‌ها از مؤلفه‌های اساسی و ارزشمند مدیریت است، خصوصا برای شهرداران که در عرصه مدیریت شهری وظیفه‌ای سنگین بر عهده دارند.

وی وظایف یک مدیر را سیاسیت‌گذاری برای سازمان خود دانست و تاکید کرد: نیروهای یک نهاد یا سازمان باید در راستای اهداف سازمان حرکت کنند و کار یک مدیر تولید فکر، خلاقیت و نبوغ برای استفاده بهینه از ظرفیت‌ها است.

منتخب مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر شهرداران متکی به منابع دولتی و درآمدهای عوارض باشند با مشکل رو‌به‌رو می‌شوند، زیرا اکنون تعریف منابع درآمد تغییر کرده است.

وی ادامه داد: منابع مشارکتی امروز از منابع بخش خصوصی تأمین می‌شود که شهرداران باید دنبال آن باشند و به سرمایه و منابع بخش خصوصی با نگاه جدیدی بنگرند.

محمدی یادآور شد: باید تعامل میان بخش‌ها به وضوح دیده شود و از نگاه قومیتی و بخشی و طایفه‌ای پرهیز کرد زیرا این بزرگ‌ترین معضل در راه پیشرفت است.

وی در مورد راهبرد سال 91 افزود: در حوزه تولید ملی وظایف بسیار سنگین است و با وجود تحریم‌ها و اجرای هدفمندی یارانه‌ها اگر مدریت درستی صورت نگیرد با مشکلات گسترده‌تری مواجه می‌شویم.

منتخب مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای عنوان کرد: طرح‌های عمرانی مطلوبی در سطح استان در حال اجراست و نام‌گذاری سال‌های اخیر توسط مقام معظم رهبری، حلقه‌های به هم پیوسته‌ای هستند که باید از سوی مدیران جدی گرفته شود.

وی تصریح کرد: نظارت بر وام‌هایی که برای اشتغال گرفته می‌شوند، بسیار مهم است تا این وام‌ها در مسیر خودش هزینه شود.

منتخب مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: شکوفایی و رشد استان و کشور به اصلاح زیرساخت‌ها وابسته است که باید پیگیری شود.

وی یادآور شد: باید نگرش در اعتبارات و بودجه در شهرستان البرز بازنگری شده و عادلانه انجام شود.

محمدی در ارتباط با مشکلات طرح شده در این جلسه عنوان کرد: راه‌های مواصلاتی شهرستان، بحث موقوفه بودن شهر الوند، عدم استقرار برخی از ادارات کل در شهرستان، به صورت سرپرستی اداره شدن فرمانداری البرز و بسیاری از مشکلات دیگر از مواردی است که به عنوان نماینده منتخب این شهرستان سعی در برطرف کردن آنها دارم.

وی عنوان کرد: باید از موازی کاری پرهیز کرد و در رسیدگی به امور اولویت‌بندی را رعایت کرده و به گونه‌ای این خدمت به مردم را پیش ببریم که مردم طعم شیرین خدمت را بچشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی