سرپرست اداره کل حراست استانداری قزوین: شهر الوند در حوزه های کارشناسی و تخصصی ظرفیت بالایی دارد

شهردار الوند: به جرأت اعلام می کنم پرسنل شهرداری الوند جزو بهترین پرسنل در سطح استان هستند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری الوند؛ طی جلسه ای که در روز سه شنبه 18 مهرماه در سالن شهید باکری شهرداری با حضور اکبرپور سرپرست اداره کل حراست استانداری قزوین، جعفر جوادی شهردار الوند، سهراب ذاکری رییس شورای اسلامی شهر الوند، اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهرداری الوند برگزار شد، نتایج نظرسنجی میزان رضایتمندی مردم از مدیریت شهری مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه سرپرست اداره کل حراست استانداری ضمن بیان اهداف جلسه، رسیدن به مفاهمه جهت خدمت به مردم شهر را یکی از مهمترین این اهداف بیان کرد و افزود: طبق نظرسنجی به عمل آمده از دستگاههای اجرایی استان، میزان نارضایتی مردم از شهرداریها بالاست که البته این نارضایتی ریشه در وظایف گسترده و حیاتی شهرداریها و بالا بودن انتظارات مردم دارد بطوریکه این وظایف با زندگی هر روزه مردم پیوندی ناگسستنی دارد.

وی با پذیرش برخی اشکالات در حوزه شهرداریها اضافه کرد: بخشی دیگر از این مشکلات خارج از شهرداریها و ناشی از انتظارات نامشروع و نامعقول برخی از افراد دارد که طبیعتاً به جهت برآورده نشدن این انتظارات نارضایتی نیز حاصل می شود.

اکبرپور تعامل و همگرایی مجموعه مدیریت شهری با اداره کل حراست استانداری را جهت دست یابی به چشم انداز مطلوب را با اهمیت ارزیابی کرد و افزود: از برکات انقلاب اسلامی، اداره امور مردم به دست خود مردم است که در قانون اساسی نیز برآن تأکید شده است لذا پذیرش مسئولیت و رعایت حق الناس از جمله مواردی است که شوراها باید به آن توجه کنند و پاسدار امانت مردم باشند.

وی با بیان پژوهشی دیگر در حوزه عملکرد و آسیب های شوراهای اسلامی اظهار داشت: دو مورد در این تحقیق بیش از موارد دیگر به چشم می خورد، یک عدم اشرافیت اعضای شوراهای اسلامی به قانون شوراها است که با توجه به اختیارات گسترده شوراها که در قانون نیز به آن اشاره شده است انتظار می رود اعضای شوراها با اشراف کامل نسبت به آن اقدامات قانونی را انجام دهند البته در این خصوص نباید اشکالات ناشی از عدم اصلاح و تغییر در قانون شوراها را از ابتدای وضع آن و تطبیق با وضعیت جامعه امروز را از نظر دور داشت.

سرپرست حراست استانداری قزوین دومین آفت شوراها را براساس پژوهش به عمل آمده، منفعت طلبی اعضای شورا عنوان کرد و افزود: در این خصوص نیز اعضای شوراها باید بر اساس عهد و میثاقی که با مردم بسته اند نسبت به حفظ منافع آنها همت گمارند و از منفعت طلبی شخصی پرهیز نمایند.

وی در ادامه به ارائه پیشنهاداتی در خصوص ارتباط هر چه بیشتر با مردم و مسئولین از طرق مختلف پرداخت و گفت: از آنجاییکه امکان و زمان پاسخگویی به همه مردم به صورت انفرادی وجود ندارد لذا با در نظر گرفتن ساز و کاری نظیر ارتباط با هیأت امنای مساجد، معتمدین محلی و یا انتشار فراخوان می توان از نظرات مردم و اولویت های آنها آگاه شد.

اکبرپور تعامل شهرداری با مسئولین ادارات و ارگانهای مختلف را ضروری دانست و افزود: در این تعامل می بایست ضمن در نظر گرفتن حقیقت خدمت به مردم توسط ادارات و ارگانها، چهارچوب قانون نیز رعایت گردد.   

وی به بیان برخی دیگر از مشکلات موجود در شهرداری از جمله حیف و میل، اخذ رشوه پرداخت و ابراز داشت: اعضای شوراهای اسلامی نیز در این خصوص باید نظارت خود را به خوبی اعمال کنند تا میزان رضایتمندی در این خصوص نیز افزایش یابد.

سرپرست اداره کل حراست استانداری با اشاره به تحدید عملکرد شوراهای اسلامی شهر به شورای شهرداری آنرا خلاف تفسیر قانون عنوان کرد و افزود: حوزه عملکردی شوراها در قانون بسیار گسترده است و تقلیل وظایف به شهرداری اجحاف به جایگاه شوراها و شهرداری محسوب می شود.

وی درآمد پایدار را از جمله عوامل مؤثر در بقا و تداوم مدیریت شهری دانست و گفت: درآمد پایدار، ارتقای کیفیت، رضایت شهروندان و رشد و توسعه شهر را به همراه دارد که یکی از طرق دست یابی به آن جذب سرمایه گذار است.

اکبرپور در پایان سخنان خود با تأکید بر سپردن امور به کارشناسان و مشاورین متخصص، افزود: الوند در حوزه های کارشناسی و تخصصی ظرفیت بسیار بالایی دارد و با توجه به رویکرد حراست در پیشگیری و مهیا کردن شرایط مطلوب جهت فعالیت شوراهای شهر و شهرداری، این اداره کل آمادگی لازم را در تعامل و همگرایی هرچه بیشتر با مجموعه مدریت شهری الوند دارد.

در این جلسه جوادی شهردار الوند نیز ضمن اشاره به سابقه فعالیت خود در شهرداری الوند اظهار داشت: با توجه به شناختی که از مجموعه شهرداری دارم به جرأت اعلام می کنم پرسنل این شهرداری جزو بهترین پرسنل در سطح استان هستند و از لحاظ پاکدستی در جایگاه مطلوبی قرار دارند.

وی با بیان روایت امام حسین(ع) در شب عاشورا و اینکه هر که حق الناس به گردن دارد از حضور در میدان نبرد خودداری کند، افزود: در ابتدای کار خود نیز این موضوع را برای همکاران خود تشریح کردم و معتقدم حق الناس تنها گناه نابخشودنی است.

جوادی در پایان سخنان خود حضور سرپرست اداره کل حراست استانداری قزوین را فرصتی مغتنم جهت هم افزایی و همگرایی در امور و مسیر مطلوب دانست و افزود: تهیه نقشه راه از جمله اقداماتی بود که از ابتدای تصدی خود به عنوان شهردار در دستور کار قرار دادم و لذا تذکرات و نکات لازم در طول این مسیر می تواند ما را به هدف مطلوب نزدیکتر نماید.     

سهراب ذاکری رییس شورای اسلامی شهر نیز در سخنانی با تأکید بر رعایت چهارچوب قانون و در نظر گرفتن رضای خداوند، انجام کار درست را سرمنشأ شکل گیری قانون بیان کرد و افزود: از آنجاییکه در شوراها امانتدار رأی مردم هستیم لذا مسئولیت سنگینی برعهده داریم که می بایست ضمن اینکه خود تابع قوانین و مقررات باشیم، بر فعالیت شهرداری نیز نظارت کنیم.

وی با بیان اینکه شوراها در این مسیر بی نیاز از نظارت از سوی مراجع نظارتی و بازرسی نیستند، تصریح کرد: برگزاری این گونه جلسات ضمن بالا بردن آگاهی و آشنایی هرچه بیشتر با قوانین و مقررات، پایه های برقراری عدالت را مستحکم می کند و این امر تداوم آنرا بیش از پیش ضروری می سازد.

ذاکری در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم ارتقای بهره وری در شهرداری تأکید کرد و افزود: در این راستا می بایست براساس یک برنامه جامع و کاربردی امورات را به پیش برد و بدون مطالعه دست به اجرای هیچ پروژه ای نزنیم چرا که ما در شوراها امانتدار مردم هستیم. لذا استفاده از نظرات کارشناسان خبره در هر رشته و نظرسنجی از مردم در خصوص اولویت آنها، باید مبنای اجرای پروژه ها قرار گیرد.

وی در پایان با اشاره به رسالت شوراها، حواشی و شایعات را مخل انجام امورات دانست و اضافه کرد: با توجه به تعالیم اسلامی، در هر مسئولیتی که هستیم آبروی افراد را مدنظر قرار دهیم و تا زمانی که به قطعیت نرسیدیم به هیچ عنوان آنرا آلوده به تهمت نسازیم. قطعاً دستگاههای نظارتی در اینگونه موارد با بررسی همه جانبه موضوع، صحت و سقم آنرا مشخص و عدالت را برقرار می کنند.  

DSC_4877

DSC_4871

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی