شهردار الوند در نشست هم اندیشی بانوان فرهیخته و فعال در عرصه های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی خبر داد؛ احداث پارک بانوان در بودجه سال آینده دیده شده است

نشست هم اندیشی بانوان فرهیخته و فعال در عرصه های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی  با مدیریت شهری در شهرداری الوند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری الوند؛ در این نشست که صبح روز یکشنبه 17 دیماه با حضور جعفر جوادی شهردار الوند، سهراب ذاکری رییس شورای اسلامی شهر الوند، مهتاب بهرامی رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر الوند و جمعی از بانوان فرهیخته و فعال در عرصه های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در سالن شهید باکری شهرداری الوند برگزار شد، شهردار الوند ضمن ابراز خرسندی از تلاش بانوان شهر الوند و کسب نتایج درخشان در عرصه های مختلف بویژه حوزه ورزش، اظهار داشت: از آنجاییکه ستون اصلی یک جامعه خانواده است و بنیان اهداف زندگی خانواده نیز توسط زنان طرح ریزی می شود لذا می بایست تلاشهای زیادی در راستای موفقیت بانوان که نیمی از جامعه را تشکیل می دهند، صورت گیرد.  

وی با اشاره به شعار خود مبنی بر توسعه عدالت محور تصریح کرد: از ابتدای تصدی به عنوان شهردار این شعار را سرلوحه کار خود قرار داده ام و در عمل نیز سعی کردم به آن پایبند باشم، لذا ضمن توجه به مناطق جنوبی شهر که با کاستیهای زیادی مواجه بود، پروژه های عمرانی را در کنار پروژه های فرهنگی با در نظر گرفتن بانوان و آقایان به صورت یکسان دیده ایم.

جوادی در ادامه سخنان خود گفت: شهرداری در گذشته به لحاظ ساخت اماکن ورزشی و فرهنگی پیشتاز بوده است که امروزه با توجه به مشکلات مالی شهرداریها، این شهرداری نیز با سختی در اجرای پروژه ها مواجه است که سعی داریم با کاهش هزینه ها و تعریف کدهای درآمدی جدید این مسیر را احیاء کنیم. اگر چه شهرداری در حال حاضر به طور مستمر نسبت به اجرای برنامه های فرهنگی از جمله برنامه دورهمی با حداقل هزینه جهت بالا بردن شور و نشاط اجتماعی خانواده ها اقداماتی انجام داده است.

وی با اشاره به مراحل تدوین بودجه سال آینده توسط شهرداری اعلام کرد: از پروژه هایی که در بودجه سال آینده برای بانوان شهر دیده شده است می توان به احداث پارک بانوان و ایجاد مسیر دوچرخه سواری مختص بانوان در مجموعه ورزشی امام علی(ع) اشاره کرد که امیدواریم با نهایی شدن برنامه ها و طرح های شهرداری، پروژه های بیشتری برای بانوان شهر الوند در بودجه سال آینده ببینیم.

شهردار الوند با تأکید بر بیان شور و نشاط اجتماعی بانوان در جامعه ، افزود: بیان مهربانی و عطوفت، شور زندگی و نشاط اجتماعی را در جامعه افزایش می دهد و حضور یک بانوی توانمند در شورای شهر می تواند قوت قلبی برای بانوان شهر و گسترش برنامه های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در حوزه خانواده باشد و به کاهش افسردگی در جامعه کمک کند.

وی در پایان ضمن تقدیر از بانوانی که بی ادعا و بدور از هر گونه توقع در راستای پیوند و پایداری خانواده های شهر الوند تلاش می کنند، گفت: قطعاً طی مسیر بهبود وضعیت و اجرای پروژه ها و برنامه های شهرداری در حوزه بانوان، بدون مشارکت و کمک شما بانوان فرهیخته میسر نیست، لذا با تشکیل کمیته هایی در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و … و ارائه پیشنهادات سازنده، شهرداری را در اجرای پروژه ها و برنامه های مختلف یاری رسانید.

در این جلسه سهراب ذاکری رییس شورای اسلامی شهر الوند نیز با اشاره به الگوهای زنان ما در جامعه، نظیر حضرت فاطمه(س) و حضرت زینب(س)، آنها را اسوه حجاب، صبر و اخلاق اسلامی عنوان کرد و افزود: با وجود این گوهرهای تابان در تاریخ اسلام است که می بینیم زنان جامعه ما در عرصه های مختلف ملی و بین المللی چهره مطلوبی از اسلام به جهانیان عرضه می دارند.

وی با بیان مسائل و مشکلات بانوان در عصر حاضر، اذعان داشت: در گذشته کارهای مربوط به خانواده مختص زنان جامعه بود که با گذر از بخش سنتی به مدرن شاهد نقش آفرین آنان در عرصه های مختلف اجتماعی هستیم که این بخش به انضمام توقعات سنتی، فشار مضاعفی را بر زنان وارد می کند.

ذاکری تشکیل این جلسه و حضور یک عضو منتخب بانو در شورا را فرصت خوبی برای توجه به حوزه های مختلف فرهنگ، اقتصاد، خانواده، سلامت، ورزش و افزایش توانمندی بانوان دانست و پیشنهاد داد: کمیته هایی با حضور بانوان فرهیخته و فعال در عرصه های مختلف تشکیل و مشکلات این بخش از جامعه توسط خود آنها در قالب تیم های مشارکتی بررسی شود چرا که مسأله یابی و طرح مسأله توسط کسانی صورت می گیرد که از نزدیک مشکل را لمس کرده اند، لذا حل مسئله از این طریق نتیجه مطلوبی به همراه دارد.

وی در خاتمه سخنان خود اظهار امیدواری کرد: با نگاهی که همکارانمان در شورای اسلامی شهر نسبت به جایگاه بانوان شهر دارند این مژده را می دهم که بتوانیم پروژه ها و برنامه های خوبی را برای این قشر از جامعه به تصویب برسانیم.

در ابتدای این نشست نیز مهتاب بهرامی رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اظهار داشت: خوشبختانه تیم مدیریت شهری که متشکل از همکارانمان در شورای اسلامی شهر و شهردار محترم هستند در بحث مطالبات بانوان شهر و رفع مشکلات آنان همدل و همسو هستند.

وی با اشاره به اینکه اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار وامدار مردم هستند، تصریح کرد: نیمی از جامعه را بانوان تشکیل می دهند که متأسفانه تاکنون هیچ سهمی در بودجه نداشته اند.

بهرامی افزود: در طول سه دوره متأسفانه بانوان شهر هیچ نماینده ای در شورای اسلامی شهر نداشتند و در طول 14 سال هیچگونه کاری در حوزه بانوان صورت نگرفته است. لذا این جلسه در راستای اطمینان بخشی در توجه ویژه مدیریت شهری به این قشر از جامعه و طرح مسایل و مشکلات و بررسی آن از دیدگاه نمایندگانی از بانوان فرهیخته شهر الوند تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه به عنوان نماینده بانوان شهر و وکیل مدافع آنان در پارلمان شهر ایفای نقش می کند، خاطر نشان کرد: البته قبل از اینکه نماینده بانوان شهر الوند باشم نماینده تمامی مردم شهر هستم ولی به جهت تضییع حقوق این قشر از جامعه و همدلی با آنها معتقدم باید توجه ویژه ای به بانوان شهر الوند صورت گیرد.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر الوند با اشاره به مطالبات بانوان شهر الوند که سالهاست به تعویق افتاده است، وعده داد: از طریق مذاکراتی که با شهردار محترم صورت گرفته است، ایشان وعده احداث پارک بانوان را در اوایل سال آینده داده است که در بودجه سال 97 نیز دیده شده است.

وی در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد: این جلسه مقدمه ای برای هم اندیشی بانوان فرهیخته و فعال در عرصه های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و انتقال تجارب و طرح مسایل و مشکلات آنان در راستای اولویت بندی پروژه ها و برنامه های ویژه بانوان و در نظر گرفتن تسهیلات و بسته های حمایتی برای این قشر از جامعه باشد.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

DSC_3769

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی