شهردار الوند در نشست مطبوعاتی: در مجموعه شهرداری به افراد در هر پست و مقامی اجازه خیانت در بیت المال را نخواهیم داد

شهردار الوند: برخی در تلاش بودند که معارفه برگزار نشود و اکنون نیز از هر اقدامی برای برکناری بنده فرو گذاری نمی کنند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری الوند؛ در نشست مطبوعاتی شهردار الوند که در عصر روز پنجشنبه 19 بهمن ماه در مجتمع آرامهر بر گزار شد؛ جوادی شهردار الوند با حضور در جمع تعدادی از خبرنگاران رسانه های سراسری و محلی به سوالات آنها پاسخ داد.

وی در ابتدای این نشست اظهار داشت: انقلاب اسلامی در ابتدای پیروزی خود اهدافی را برای خود ترسیم کرد که امیدوارم مجموعه شهرداری نیز بتواند در راه اهداف انقلاب قدمهای مؤثری بردارد. البته این امر نیاز به همکاری تمام پرسنل و تعامل مطلوب با رسانه ها دارد تا ضمن برآورده شدن خواسته های شهروندان، اطلاع رسانی درست و صحیح نیز در این زمینه صورت گیرد.

جوادی در پاسخ به حاشیه های مطرح شده در شبکه های مجازی مبنی بر ضرب الاجل تعیین شده برای پایان تصدی شهرداری توسط بازرسی، آن را شایعه ای خواند که مخالفانش برای تضعیف مدیریت شهری مطرح کردند و افزود: متأسفانه طرح این مباحث جز تأثیر نامطلوب بر عملکرد مدیران شهرداری و در خدمات رسانی به شهروندان عزیز پیامد دیگری ندارد.

وی افزود: از ابتدای حضور در شهرداری، نگاهم خدمت به شهر و شهروندانی بوده است که پیوند دیرینه ای با آنها داشته و دارم لذا همانگونه که قبلاً نیز اعلام کردم آمده ام تا به الوند خدمت کنم و این بزرگترین افتخاری است که می توانم به آن ببالم.

شهردار الوند اضافه کرد: علیرغم این نگاه، عده ای از همان ابتدا در تلاش بودند که معارفه برگزار نشود و با انتشار نامه ای، سعی در جلوگیری از برگزاری این مراسم شدند که با توکل به خداوند متعال موفق به این امر نشدند. البته آنها تلاش خود را همچنان ادامه می دهند و به تازگی با تأسی به بحث بازخریدی، ضرب الاجل پایان تصدی شهرداری را مطرح کردند که لازم است بگویم از آنجاییکه بنده در پایان خدمت خود نیروی قراردادی شهرداری بودم و بازخریدی صرفاً مشمول پرسنل رسمی می شود لذا این امر در مورد اینجانب صدق نمی کند که البته اسناد و مدارک آن نیز موجود و با استعلامی که از سوی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور صورت گرفته است کلاً این بحث منتفی است.

وی با اشاره به اینکه در جامعه ما هرکس با مردم است مظلوم واقع می شود، تصریح کرد: برگزاری معارفه بدون تحمیل هیچگونه بار مالی بر شهرداری و با حضور پرشور شهروندان شهر الوند صورت گرفت که می توان گفت به نوبه خود در استان نمونه است.

جوادی در پاسخ به اتهامات مالی دوره قبل شهرداری، گفت: مملکت ما برای رسیدن به اینجا هزینه های زیادی را متحمل شده است که بزرگترین آنها خونهای زیادی است که برای استقرار و تداوم این نظام مقدس ریخته شده است، لذا از ابتدای تصدی جلوی تخلفات گذشته را گرفتیم و سعی کردیم تمهیدات لازم را در مقابله با روند غلط در پیش گیریم و آنهایی که به بیت المال دست درازی می کنند، بدانند نه در مجموعه شهرداری و نه در پیشگاه این مردم جایگاهی ندارند و ما در مجموعه شهرداری به افراد در هر پست و مقامی اجازه خیانت در بیت المال را نخواهیم داد.

وی در جواب به وضعیت مالی شهرداری اذعان داشت: براساس صورت وضعیت های موجود متأسفانه شهرداری بیش از 20 میلیارد تومان بدهی دارد. این در حالی ست که تا پایان سال پیش بینی می گردد بیش از 35 میلیارد تومان وصولی نخواهیم داشت و علت آن نیز تدوین بودجه غیرواقعی با در نظر گرفتن اوراق مشارکت که آنهم به نتیجه نرسید و در نهایت اجرای پروژه هایی است که در اولویت نبودند و اجرا شدند.

شهردار الوند در بخش دیگری از این نشست خاطرنشان کرد: شرکت شهر صنعتی البرز از افتخارات و نگین صنعت کشور است که با همت دکتر نوربخش بر یک پایه اقتصادی کشور بنا نهاده شد که متأسفانه با مدیریت غلط و کوچک سازی شرکتهای بزرگ و فروش اراضی آن هم اکنون می رود تا به شهر ارواح بدل گردد. با ورود بنده جلوی این امر گرفته شد و برنامه هایی برای احیای شهر صنعتی البرز به همراه پیشنهاد تشکیل کمیته احیای شهر صنعتی به ریاست استاندار محترم را به استانداری قزوین ارسال کردیم تا بعد از تصمیم گیری اقدامات لازم در خصوص بزرگترین ظرفیت شهر الوند صورت گیرد، چرا که با احیای شهرصنعتی البرز شهرداری الوند نیز احیا می شود.

وی افزود: با توجه به ترکیب هفت نفره هیأت مدیره شرکت شهر صنعتی البرز و میزان سهام شهرداری، انتخاب چهار نفر در اختیار شهرداری است که سعی وافر داریم تا از ظرفیت استان و شهر الوند استفاده کنیم و در نهایت مدیرعاملی با ترکیب مناسب دانش اقتصاد و صنعت انتخاب کنیم البته در این خصوص مشاوره هایی از صاحبنظران و حتی اعضای شورا نیز صورت گرفته است که به معنای دخالت آنها در تصمیم گیری نیست.

جوادی در مورد بحث ارزش افزوده و درآمدهای پایدار شهری عنوان کرد: با توجه به عوارض تحمیلی کارخانجات صنعتی همجوار با شهر الوند، تخصیص میزان ارزش افزوده عادلانه نیست و ایرادات قانونی دارد که البته پیگیر آن هستیم. در خصوص درآمدهای پایدار نیز تیم مختلفی را برای این منظور تشکیل دادیم و کدهای جدید درآمدی را در نظر گرفتیم که طبیعتاً برای برون رفت از وضعیت فعلی، جا دارد که این ایده ها را گسترش دهیم.

وی در خصوص برنامه های سال 97 با تأکید بر توسعه عدالت محور گفت: این توسعه باید برپایه کار عمرانی و برنامه های فرهنگی  با در نظر گرفتن نیاز سنجی های جدید و نسبت تخصیص یافته در بودجه لحاظ گردد. لذا اولویت بخشی به کارهای نیمه تمام با نظارت و دقت در هزینه ها، احداث پارک بانوان در شهر و بازنگری در طرح های بازآفرینی شهری و بازسازی بافت فرسوده شهری از برنامه های سال آینده شهرداری می باشد.

شهردار الوند با اشاره به واگذاری ساختمان اداری شهرداری جهت احداث بیمارستان دولتی ابراز داشت: نفس واگذاری ساختمان به جهت خدمت به شهروندان کار شایسته ای است. البته این اقدام در حالی صورت می گیرد که شهرداری الوند تمام زمینهای سازمانها و ادارات دولتی شهرستان را تأمین کرده است و بعضاً ساخت برخی از آنها نیز عهده دار بوده است. سؤالی که در اینجا مطرح می شود اینست چرا دولت نباید برای مردم شهر الوند بیمارستان بسازد و هزینه های آن از طریق شهروندان تأمین شود.

وی در این نشست در پاسخ به وضعیت منطقه نصرت آباد و ابهام در اتصال و انفصال آن در خدمات رسانی شهری گفت: ما مسئول انفصال یا اتصال نصرت آباد نیستیم و تا اعلام رسمی از لحاظ قانونی ملزم به ارائه خدمات به آن منطقه هستیم. لذا نه تنها هزینه ای را کاهش ندادیم بلکه در بودجه سال آینده نیز پروژهایی در حوزه فضای سبز و احداث پارک را در آن منطقه دیده ایم. در ابتدای تصدی شهرداری الوند نیز افتتاح کتابخانه دانش نصرت آباد را با اعتبار یک میلیارد تومان را داشتیم و در حال حاضر پرسنل خدمات شهر در رفت و روب و پرسنل آتش نشانی در خدمات ایمنی آن منطقه ایفای نقش می کنند.

جوادی در بخش دیگری از سوالات خبرنگاران به ظرفیت های مطلوب داخلی شهر و تخصص و دانش بالای پرسنل شهرداری اشاره کرد و افزود: در راستای توسعه شهر الوند از هیچ کوششی فروگذاری نخواهیم کرد و لذا بسترهای مناسبی را برای پیاده سازی شهر و شهرداری الکترونیکی آماده کردیم که با استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری خارجی نیز در صددیم هرچه زودتر به این ایده جامه عمل بپوشانیم.

وی گمرک را یکی از ظرفیت ها در مسیر توسعه شهر عنوان کرد و افزود: گمرک به لحاظ قرارگیری درشهرصنعتی البرز و اتصال به راه آهن سراسری کشور از اهمیت زیادی برخوردار است لذا برنامه های خوبی برای استفاده از این ظرفیت تدوین کردیم که امیدوارم به زودی پیاده سازی گردد.

جوادی بهسازی جاده کمال آباد و بازگشایی خیابان یادگار امام را از پروژه های اولویت دار شهرداری ذکر و تصریح کرد: واقعیت اینست که جاده کمال آباد جزو وظایف شهرداری الوند نیست ولی به جهت نیاز شهروندان و ملی بودن جاده که به نوعی آبروی شهر نیز محسوب می شود با پیگیریهای بخشدار محترم و تفاهم نامه بین فرمانداری، شورای اسلامی شهر، شهرداری و بخشداری این پروژه با اعتبارات استانی در دستور کار شهرداری قرار گرفت که مراحل مناقصه آن انجام شده و بزودی پیمانکار آن انتخاب  می شود و انشاءا… تا قبل از عید یا اوایل سال آینده روند اجرایی آن آغاز می شود.

در بحث پروژه بازگشایی خیابان یادگار امام(ره) هم درصددیم که سریع تر انجام گیرد و چنانچه مالکین معارض نسبت به توافق با شهرداری اقدام نکنند از طریق مراجع قضایی اقدام خواهد شد و امیدواریم تا اوایل سال آینده شاهد بازگشایی کامل آن باشیم.

وی در خصوص اجرای برنامه های فرهنگی شهر گفت: در راستای استفاده از ظرفیت نیروی جوان شهر و ایجاد شورو نشاط بین مردم، از ابتدای کار کلید اجرای برنامه دورهمی شهر را زدیم تا از این طریق ضمن شناساندن مفاخر و استعداد های شهر، فضایی برای ارائه جوانان مستعد شهر فراهم و نشاط و شادابی نیز در بین شهروندان ایجاد گردد که خوشبختانه آوازه آن تحسین استاندار محترم را به همراه داشته است که در برنامه جمعه 20 بهمن ماه میهمان ویژه برنامه دورهمی هم هستند.

شهردار الوند ضمن اشاره به اقدامات ورزشی شهرداری در میزبانی از دو مسابقه بزرگ ورزشی ترامپولین و سنگ نوردی در سطح کشور، از برگزاری مسابقه کاراته  کشور در اسفند ماه با حضور 1200 ورزشکار خبر داد و افزود: در برگزاری این مسابقات زمینه و بستر مناسب جهت راه اندازی و توسعه توریسم ورزشی فراهم می گردد و جا دارد تمهیدات لازم در این خصوص را در نظر بگیریم.

وی در پایان این نشست خبری با اشاره به اقدامات شهرداری در زمینه های مختلف نظیر بهسازی معابر و کوچه های خیابان امام(ره)، کوی توحید، خیابان فارابی و … و همچنین کنترل مشکل زیست محیطی مگس سفید بالک، به خبرنگاران حاضر در جلسه توصیه کرد: از آنجاییکه در فضاهای مجازی بی اخلاقیهای زیادی دیده می شود لذا چنانچه در این فضاها نیز فعال هستید، ضمن بازتاب واقعی اخبار و اطلاعات، انصاف و اخلاق را رعایت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی