بازآفرینی بافت فرسوده شهر الوند از اولویت های مدیریت شهری

حق لطفی مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین با جوادی شهردار الوند جلسه مشترک برگزار کردند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری الوند؛ در این جلسه که صبح روز یکشنبه دوم اردیبهشت ماه در سالن شهید باکری شهرداری الوند برگزار شد، معاونین و مدیران اداره راه وشهرسازی استان و شهرداری الوند نیز حضور داشته و مسائل و مشکلات شهرالوند مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین در این جلسه ضمن اطلاع از وضعیت موجود شهر و شهرداری الوند اظهار داشت: از آنجاییکه یکی از برنامه های اداره راه و شهرسازی ارتباط تنگاتنگ با شهرداریها است لذا تلاش خواهیم کرد تا ضمن حضور در شهرهای استان در جریان مسائل و مشکلات آنها قرارگرفته و راهکارهای کارشناسی شده برای آنها در نظر بگیریم.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به بیان مسائل و مشکلات شهر الوند از طرف مدیریت شهری، خاطر نشان کرد: با تشکیل جلسات کارشناسی در هفته های جاری بتوانیم با داده های واقعی و استدلالات منطقی ضمن دستیابی به درک متقابل از موضوع، در راستای رفع مشکلات شهر الوند گامهای مؤثری برداریم.

شهردار الوند نیز با اشاره به برنامه های مدون خود در بدو ورود به شهرداری عنوان کرد: عدالت محوری در توسعه شهر و توجه به مناطق محروم از جمله اهدافی بود که بنده در برنامه هایم به شورای شهرارایه دادم.

وی در ادامه افزود: احیای بافت فرسوده از اولویت های مدیریت شهری است که سعی شده است مشوقّات لازم در این خصوص از طرف شهرداری دیده شود، البته لازم است تدابیر و مشوّقاتی نیز برای سرمایه گذاران اندیشیده شود.

جوادی اضافه کرد: در تلاشیم به جای توسعه ناموزون شهر و افزودن زمینهای زراعی بر محدوده ی خدمات شهری، نوسازی و بلندمرتبه سازی در بافت فرسوده را رونق بخشیم که در این راستا اداره راه و شهرسازی می تواند با تعریف مشوّق های قانونی، شهرداری و شهروندان را یاری کند.

وی اجرای طرح پیاده راه خیابان امام(ره) را که مطالعات آن در سالهای گذشته صورت گرفته بود و از سال 80 در قالب طرح هادی به شهرداری ابلاغ شده بود را جزو اولویت های مدیریت شهری عنوان کرد و افزود: با توجه به نگاه ماشین محور در توسعه شهری لازم است که انسان به عنوان محور در این مقوله در نظر گرفته شود و این موضوع ایجاب     می کند تا به واسطه وجود مرکز اقتصاد شهر در خیابان امام(ره) مورد مطالعه و بررسی کارشناسانه قرار گیرد.

شهردار الوند در پایان سخنان خود اجرای طرح های نیمه تمام از جمله کمربندی جنوبی، غربی و و شمالی شهر و همچنین اجرای جاده کمال آباد را از جمله مهمترین پروژه های عمرانی سال جاری عنوان کرد و افزود: طراحی و اجرای مبلمان شهری که سالها مغفول مانده بود و همچنین مطالعه پارک 22 هکتاری که بخشی از آن به پارک بانوان اختصاص دارد  نیز در دستور کار قرار دارد.  

لازم به ذکر است در این جلسه موضوعاتی نظیر راهکارهای جذب سرمایه گذار، مجوز احداث باغ ویلا، ساماندهی ورودی های شهر، بازآفرینی بافت های فرسوده شهری، فضاسازی حاشیه رودخانه یالیان و ارایه خدمات فنی و شهرسازی بر مبنای وجود و ایجاد سرانه های استاندارد شهری مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی