آشناگر معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین در مراسم معارفه فرماندار شهرستان البرز: در انتخاب فرماندار نمی خواستیم دقت، فدای سرعت شود

مراسم تکریم و معارفه فرماندار شهرستان البرز با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری الوند؛ در این مراسم که با حضور مسئولین استانی، شهرستانی و قشرهای مختلف مردم در روز سه شنبه 11 اردیبهشت ماه در تالار شهر الوند برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین دکتر طهماسبی امام جمعه شهر الوند ضمن اشاره به نامگذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی، آنرا یک دستور ولایی عنوان کرد و افزود: این دستور ساده بر تقویت تولید داخل و حل مشکلات اقتصادی اشاره می کند تا از این طریق دشمنان نتوانند به این ملت بزرگ فشار آورند.

وی افزود: همه باید دست به دست هم دهیم تا به این مردم خدمت کنیم و بهترین خدمت، ترویج، توسعه و حمایت از کالای ایرانی است.

امام جمعه شهر الوند خطاب به فرماندار جدید شهرستان البرز گفت: منطقه البرز کارگر نشین است و با مشکلات زیادی روبروست بنابراین باید با همفکری و همدلی مشکلات مردم را حل و فصل کنیم.

دکتر محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و ابیک در مجلس شورای اسلامی نیز طی سخنانی با اشاره به اینکه هر شخصی در سمتی که بر عهده می گیرد به نوعی میهمان محسوب می شود، اظهار داشت: مهم آنست که در طول مدت خدمت بتواند از خود کارنامه درخشانی به جای گذارد که در نهایت این قضاوت مردم است که مشخص می کند عملکردمان چگونه بوده است.

وی با تقدیر از فرماندار سابق و سرپرست فرمانداری، از فرماندار جدید به عنوان فردی با کارنامه شایسته نام برد و افزود: شهرستان البرز دارای ویژگیهای خاص و منحصر به فردی است که به جهت وجود شهرکتهای صنعتی البرز و کاسپین، شخصیتی می بایست در سمت فرماندار شهرستان البرز قرار گیرد که به تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی و مطالبات واقعی جامعه کارگری کمک کند.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در پایان سخنان خود، ضمن تقدیر و تشکر از شهرداری و شورای اسلامی شهر الوند در اهدای ساختمان اداری شهرداری جهت ساخت بیمارستان دولتی افزود: باید در خصوص ایجاد فضای درمانی در شهر الوند و شهرستان البرز پیگیریهای لازم معمول گردد و در مورد مسایل بافت فرسوده و منطقه ویژه اقتصادی گامهای امیدوارکننده برداشته شود.

آشناگر معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین در این مراسم با اشاره به مناسبت های پیش رو از جمله روز کارگر و روز معلم اظهار داشت: چرخ اصلی اقتصاد ما توسط نیروی انسانی به گردش در می آید که محرک اصلی دانش، تکنولوژی و صنعت است. قشر زحمت کشی که با انگیزه و تعهد در طول انقلاب  توانستند سختی های این مسیر را متحمل شوند و این انقلاب را حراست نمایند.

وی افزود: چنانچه نظام آموزشی ما پویا باشد و معلمان بدون دغدغه به آموزش بپردازند یقیناً در آینده مدیران بهتری برای اداره بهتر جامعه خواهیم داشت.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین در خصوص سیاستهای کلی دولت در چیدمان مدیریتی ابراز داشت: تغییر و تحول براساس استقرار هر دولت و برمبنای تحقق شعارها و برنامه های اعلامی، امری طبیعی است که البته این امر به معنای حذف فرد یا جریانی سیاسی نیست، بلکه به جهت بهره گیری از تواناییهای نیروهای جدید و مدیرانی که تجربه بهتر مدیریتی دارند، صورت می گیرد.

وی با تأکید بر قانونگرایی و احترام به قانون توسط همه دستگاهها و شخصیتها عنوان کرد: در قانون وظایف تمامی ارگانها و دستگاههای خرد و کلان مشخص و معین شده است که می بایست ضمن مشورت، همکاری و هم افزایی در انجام امور، حیطه وظیفه هر دستگاه را محترم بشماریم چرا که مردم انتظار دارند تمام دستگاهها به صورت سیستماتیک وظیفه خود را انجام دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تأخیر در انتخاب فرماندار جدید، گفت: انتخاب فرمانداران حاصل رایزنی و مشورت گروههای مرجع است و لذا سعی بر آن بود تا دقت فدای سرعت نشود و کسی انتخاب شود که اداره امور را بهتر انجام دهد.

آشناگر با بیان اینکه فرمانداران در عین حال که نمایندگان عالی دولت هستند، حامی و پشتیبان آحاد مردم نیز می باشند، اضافه کرد: با ایجاد فضای گفتگو در جامعه جلوی بسیاری از سوء تفاهمات و مشکلات گرفته خواهد شد.

وی در پایان سخنان خود گفت: از فرماندار جدید توقع داریم تا  از تمام ظرفیتهای شهرستان در راستای مشارکت و توسعه سیاسی استفاده کند و در انتخاب مدیران خود شایسته سالاری را مبنای کار خود قرار دهد و برای خدمت به مردم، تعامل با مدیران مختلف شهرستانی، امام جمعه و روحانیون شهر و همچنین شوراها را مبنای کار خود قرار دهد.

عسگری فرماندار سابق نیز با اشاره به عملکرد خود در طول مدت تصدی، عنوان کرد: در طول این مدت تلاش کردیم با همراهی و همدلی تشکل های مردمی و صنفی و همچنین تلاش همه مسئولین شهرستان بخشی از مطالبات مردم شهرستان را پاسخ دهیم به طوریکه در ابتدای ورود به شهرستان به ازای هر سه هزار نفر یک تخت بیمارستانی داشتیم که با اقدامات و زیرسازی مناسب در حوزه بهداشت در آینده به ازای هر هزار نفر سه تخت بیمارستانی خواهیم داشت و دو کلینیک تخصصی و فوق تخصصی نیز در طول روزهای آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: در حوزه تبدیل به احسن کردن اراضی موقوفه 650 سند صادر و تحویل شده است و باهماهنگی دستگاههای ذیربط نیز مابقی اسناد آماده و تحویل می گردد.

عسگری با تشکر از همراهی تمام قد کارگران شهرستان البرز ابراز داشت: با این همراهی و همدلی توانستیم 5 واحد صنعتی تعطیل را به چرخه تولید بازگردانیم.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: شهرستان البرز ظرفیت بالایی برای توسعه و پیشرفت دارد که با حمایت و مدیریت درست به جایگاه درخور و شایسته خود دست می یابد.

گروسی فرماندار جدید شهرستان البرز نیز در سخنانی مشکلات کارگری را پاشنه آشیل آسیب های اجتماعی عنوان کرد و افزود: اگر من و مسئولان پاسخگوی مشکلات مردم نباشیم چه کسی باید پاسخگو باشد لذا از همین لحظه  به طور شفاف پاسخگوی مشکلات مردم خواهم بود.

وی با تأکید بر انعکاس تلاشها و خدمات دولت تصریح کرد: مردم باید بدانند و آگاه باشند که دولت چه خدماتی ارایه کرده است و چه اقداماتی انجام نداده است.

فرماندار جدید شهرستان البرز در ادامه افزود: داشتن برنامه و برنامه محوری در تمام زمینه ها از الزامات مدیریتی است که چنانچه با سرعت آمیخته گردد موفقیت مدیر را به همراه دارد.

وی در پایان سخنانش با اشاره به اهداف انقلاب در تقدس زدایی و توجه به کارآیی افراد، خاطر نشان کرد: با تدوین برنامه ای جامع و حاصل از همفکری مسئولین شهرستان، ارزیابی مستمر و هدفمند از دستگاههای اجرایی شهرستان انجام می گیرد.

در پایان مراسم نیز با حضور مسئولین حاضر در مراسم حکم فرمانداری شهرستان البرز به رضا گروسی ابلاغ و از فرمامدار سابق قدردانی شد.

IMG_20180501_232614_096 IMG_20180502_152838_581 IMG_20180502_152833_611 IMG_20180502_152819_698 IMG_20180502_152827_108 IMG_20180502_152913_137 IMG_20180502_152846_971 IMG_20180501_232608_521

IMG_20180502_152920_149

IMG_20180501_232630_209

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی