شهردار الوند در برنامه رادیویی روی خط صدا و سیمای مرکز قزوین: پروژه احداث پارک بانوان شهر الوند به زودی آغاز می شود

جوادی شهردار الوند در برنامه رادیویی روی خط به مسائل و مشکلات شهروندان الوندی پاسخ گفت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری الوند؛ در این برنامه که صبح روز یکشنبه 16 اردیبهشت ماه به صورت زنده از سوی صدا و سیمای مرکز قزوین پخش شد، مسایل و مشکلاتی از قبیل نامناسب بودن آسفالت معابر، عدم جمع آوری سگ های ولگرد، واگذاری غیر متعارف تاکسی های شهر، دپوی نخاله های ساختمانی در مناطقی از سطح شهر، نبود پارک بانوان، توقف اجرای پروژه کمربندی جنب زمینهای شهرداری و آماده سازی اراضی غرب بلوار معلم مطرح و جوادی شهردار الوند به آنها پاسخ داد.

شهردار الوند در پاسخ به نامناسب بودن آسفالت معابر سطح شهر اظهار داشت: در پی بارندگی های گذشته و بعضاً نمک پاشی بعضی از مسیرها امکان خراب شدن آسفالت وجود دارد که برای این منظور پروژه لکه گیری معابر سطح شهر الوند آغاز شده است. البته چنانچه در مسیرهای مطرح شده از سوی شهروندان، قصوری متوجه پیمانکار باشد پیگیری های قانونی به عمل خواهد آمد.

وی در خصوص جمع آوری سگ های ولگرد تصریح کرد: در گذشته سگ ها امحاء می شدند که به جهت حفظ سلامت، بهداشت و امنیت شهروندان و همچنین حمایت گروههای دوستدار و حامی حیوانات اهلی مقرر گردید که آنها جمع آوری و به مراکز نگهداری تحویل شود.

جوادی در مورد خرید و فروش غیر متعارف تاکسی های شهر الوند اذعان داشت: به جهت عدم مجوز واگذاری تاکسی توسط مدیریت حمل و نقل، خرید و فروش تاکسی بین متعاملین با قیمت های بالایی انجام می گیرد که در جلسات متعدد راهکارهایی جهت آزاد سازی و شناور بودن قیمت آن تبیین گردیده است.

وی در پاسخ به عدم وجود پارک بانوان در سطح شهر الوند خاطر نشان کرد: احداث پارک بانوان در بودجه سال 97 در بخشی از پارک 22 هکتاری شهر الوند دیده شده است که آغاز عملیات اجرایی آن به زودی کلید خواهد خورد.

شهردار الوند نیمه کار بودن پروژه کمربندی شمالی را ناشی از اتمام قرارداد پیمانکار و همچنین نواقص موجود در اجرای پروژه عنوان کرد و افزود: بعد از مرحله تحویل کار از پیمانکار، پروژه به صورت امانی ادامه خواهد یافت.

وی در خصوص آماده سازی اراضی غرب بلور معلم گفت: اجرای این پروژه از اواخر سال 96 شروع شده است که اتمام قرارداد آن در تاریخ 31 اردیبهشت سال 98 خواهد بود که در تلاشیم زودتر از این تاریخ به بهره برداری برسد.

شهردار الوند در خصوص نخاله های ساختمانی موجود در سطح شهر نیز گفت: شهروندان محترم می توانند نخاله های ساختمانی خود را به محلهای تعیین شده از سوی شهرداری منتقل نمایند یا اینکه با مراجعه به شهرداری و واریز هزینه های مربوطه از امکانات شهرداری جهت انتقال آن استفاده نمایند و از این طریق ضمن دپو نکردن نخاله ها در مسیر عبور و مرور، شهرداری را در حفظ منظر شهری یاری نمایند.

وی در پایان از شهروندان خواست: چنانچه معضل یا مشکلی در سطح شهر مشاهده می کنند با گرفتن فیلم یا تصویر، آن را به روابط عمومی شهرداری ارسال نمایند تا در اسرع وقت نسبت به رفع مشکل اقدام گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی