تخلیه نخاله های ساختمانی درمعابرعمومی، زمینهای خالی و حاشیه شهر ممنوع

بعضی از اوقات در نقاط مختلف و معابر شاهد دپوی نخاله های ساختمانی توسط شهروندان در حین و ساخت و ساز یا حتی پس از آن هستیم که از کمترین ایراد آن می توان به زشت شدن سیمای شهری سپس آلودگی زیست محیطی و حتی ایجاد اختلال در تردد عابرین و خودروها اشاره کرد. این در حالی است که شهرداری به انحاء مختلف اطلاع رسانی عمومی نموده که جمع آوری و انتقال نخاله ها بر عهده تولید کننده آن است اما باز هم شاهدیم عده ی کمی از شهروندان از انتقال نخاله های خود، خودداری کرده و بارها نیز مشاهده شده که با تهیه عکس از نخاله ساختمانی خود و انتشار آن به عنوان کوتاهی شهرداری در رفت و روب شهری از طریق کانالهای تلگرامی سعی می کنند شهرداری را تحت فشار افکار عمومی قرار داده و با استفاده از این ابزار و بدون پرداخت هزینه ضمن تضییع حقوق عمومی، شهرداری را مجاب به انتقال آن نمایند. لازم به ذکر است در این میان هستند شهروندان وظیفه شناسی که راساً اقدام به انتقال نخاله ی ساختمانی خود نموده و شهرداری را در تنظیف معابر یاری می نمایند که چندی پیش نیز شاهد قدردانی شهرداری در نشانی alvand_shahrdari1360@  از چند شهروند که پس از اتمام عملیات ساختمانی خود در خیابان شهرداری ضمن انتقال نخاله ساختمانی اقدام به کف سازی پیاده رو به طول تقریبی ۵٠ متر نمودند، بودیم.
براساس قوانین تخلیه نخاله های ساختمانی درمعابرعمومی، حاشیه شهرها، زمین های خالی یا کشاورزی ممنوع است و شهرداری در چارچوب ضوابط با ناقضین قانون و کسانیکه باعث انسداد معابر و یا کند شدن عبور و مرور یا آلودگی در معابر و شوارع شوند برخورد قانونی می نماید.
شهروندان می توانند با انتقال نخاله های ساختمانی خود  به جایگاه تخلیه نخاله ها واقع در محمدیه(زیباشهر) بعداز پل هوایی مهرگان، در تمیزی محل سکونت خود سهیم باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی