شهردار الوند در جمع خبرنگاران خبرگزاری ایسنا و ایکنا: علیرغم برخی ادعاها شاهد رشد متوازن در همه بخشها به ویژه حوزه های فرهنگ و عمران هستیم

شهردار الوند در جمع خبرنگاران خبرگزاری ایسنا و ایکنا به موضوعات مطروحه در مدیریت شهری پاسخ داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری الوند؛ جوادی شهردار الوند در مصاحبه ای که در روز پنج شنبه ۴ دیماه در محل شهرداری و با حضور خبرنگاران خبرگزاری ایسنا و ایکنا برگزار شد به سؤالات و حواشی های مطروحه مدیریت شهری پاسخ داد.
وی در خصوص برخی ادعاها مبنی بر تعطیلی کار عمرانی در شهرداری و تمرکز بر کار فرهنگی، اظهار کرد: سالهای سال کار فرهنگی در این شهر مغفول مانده بود لذا در راستای فرمایشات و تأکیدات مقام معظم رهبری در لزوم توجه به حوزه فرهنگی، اولویت کاری من از ابتدای تصدی تمرکز بر امور فرهنگی بود.
شهردار الوند در ادامه تصریح کرد: امروز جامعه بیش از گذشته نیاز به نشاط اجتماعی و اقدامات فرهنگی دارد و یکی از نگرانیها و دغدغه های خانواده ها نیز در آسیب شناسی همین حوزه است. لذا با فعالسازی فضاهای فرهنگی شهرداری سعی کردیم ضمن گسترش فعالیتهای فرهنگی نشاط و شادابی را بین شهروندان ایجاد و گسترش دهیم زیرا اعتقاد داریم برنامه های فرهنگی مثل دورهمی فضای مناسبی است برای حضور اقشار مختلف مردم و شناسایی ظرفیتها و پتاتسیل های موجود در شهر.
وی افزود: تأکید بر امور فرهنگی به معنای تعطیلی کار عمرانی نیست چرا که اجرای پروژه های عمرانی از وظایف ذاتی شهرداری هاست و نمونه هایی نظیر ادامه اجرای پروژه های کمربندی غربی و جنوبی، بهسازی معابر سطح شهر، اجرای پروژه جاده ترانزیت و استراتژیک کمال آباد، آماده سازی زمینهای غرب بلوار معلم، آغاز اجرای پروژه کمربندی شمالی، اتمام طرح مطالعاتی پارک ٢٠ هکتاری و در دل آن پارک بانوان و اجرای قریب الوقوع آن، ساخت و احداث سرویس بهداشتی در پارک های سطح شهر به ویژه پارک ملت و گوزن در حداقل زمان ممکن موید عدم تعطیلی اجرای پروژه های عمرانی در سطح شهر است.جوادی در توضیح علت توقف پروژه کمربندی گفت:در بدو ورودم به شهرداری شائبه هایی در خصوص این پروژه بود که بناچار پروژه را متوقف و پس از بررسیهای لازم و رفع موانع ضمن ادامه پروژه استارت مطالعه و اجرای کمربندی شمالی نیز زده شد. 
وی در پاسخ به بازخورد فعالیتهای فرهنگی در سطح شهر تأکید کرد: اجرای کار فرهنگی حرکت روی لبه تیغ است چراکه هر برنامه فرهنگی بنابر ذائقه افراد یا گروههای اجتماعی به مزاج برخی خوشایند و به مزاج برخی ناخوشایند می آید. در ابتدای کار پیشنهادات زیادی در خصوص همکاری با گروههای هنری حرفه ای از خارج از استان مطرح شد که با توجه به شناخت و باوری که از پتانسیلها و ظرفیتهای جوانان شهر الوند داشتم از جوانان با ذوق و علاقه مند در این حوزه بهره بردیم به طوریکه هم اکنون با کسب مهارت و تجربه در سطح استان، مطرح و پیشنهاد کار دارند که این موضوع نتیجه باورداشتن به بچه های الوند و نگاه به درون است. 
شهردار الوند در ادامه خاطر نشان کرد: حضور مسئولین استانی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، خبرگان رهبری و استقبال شهروندان از برنامه دورهمی خود مؤید اثر بخشی و تداوم اینگونه برنامه ها در سطح شهر است. البته در این مسیر سختیها و مشکلاتی بوده است که با تحمل و شکیبایی سعی کرده ایم ضمن حل مسایل و مشکلات بر رشد و گسترش برنامه و محتوا محور بودن آن بیافزاییم.
وی در خصوص شایعات مربوط به استیضاح خود گفت: ابتدائا بر این باورم که همه باید روزی از این جایگاهها برویم چه با روش عزل و نصب ها چه با اتمام عمر و مقدرات الهی لذا از بدو ورود بر این باور بوده ام که احتمال دارد امروز روز آخر کار من به هر دلیل باشد لذا تمام تلاشم را در ارایه خدمت به شهروندان به کار بردم و بعد از این نیز با تمام وجود و تا آخرین لحظه ادامه خواهم داد و اجازه نخواهم داد اینگونه مسائل خللی در عزم راسخ من در خدمت به شهروندان ایجاد کند.
جوادی در خصوص اقتصاد مقاومتی و ارتباط آن با مدیریت شهری تصریح کرد: اینکه از بیت المال حراست و یا آن را درست هزینه کرده و بر داشته ها تکیه کنیم و یا در برابر کسانی که از پرداخت مطالبات شهرداری شانه خالی می کنند، بایستیم، نمونه بارز اقتصاد مقاومتی در شهرداری هاست.
رییس هیأت مدیره شرکت شهر صنعتی البرز در پایان و در پاسخ به مسایل و مشکلات شهر صنعتی البرز و تأخیر در انتخاب مدیر عامل اظهار کرد: مسایل و مشکلات حال حاضر شرکت شهر صنعتی متأثر از شرایط اقتصادی و مشکلات صنعت در کشور است که امری طبیعی است. درخصوص انتخاب مدیرعامل نیز می بایست فرایند قانونی آن طی شود، معذالک انتخاب نهایی توسط هیأت مدیره صورت می گیرد البته نباید این نکته را از نظر دور داشت که نظراتی نیز توسط نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر داده می شود که به واسطه جایگاه خود، دغدغه هایی در این خصوص دارند. 
شهردار الوند در پایان با قدردانی از تمامی رسانه ها که ضمن همراهی با نقدهای حتی غیرمنصفانه یار و مددکار شهرداری هستند از رسانه ها خواست کماکان در کنار مدیریت شهری باشند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی