در شش ماهه ی اول سال 91 اتفاق افتاد : تملک بیش از 9000 مترمربع عرصه و اعیانی از املاک در طرح

تملکات در شهرهای دارای بافت فرسوده یکی از مشکلات و معضلاتی است که کمتر به چشم می آید ولی در نوع خود به عنوان یکی از دغدغه های اساسی مدیران شهری این شهرهاست .

شهر الوند نیز که دارای ساختاری با بافت متراکم و فرسوده می باشد در این مقوله جای دارد و تملک املاک در طرح کمیته تملکات را به یکی از فعالترین کمیته های شهرداری تبدیل کرده است .

املاک در طرح در شهر الوند گاهاً با عدم همکاری شهروندان به لحاظ داشتن وراث ، سالها موجب رکود برخی پروژه های عمرانی گردیده است . این معضل مدیریت شهری را در تنگنا قرار می دهد و وادار به روی آوری به ابزارهای قانونی می نماید .

به هر حال در شش ماهه ی اول سال 91 حدود 9000 مترمربع از املاک واقع در محله ی علی آباد به عنوان تنها حاشیه نشینهای غیرمجاز و خارج از محدوده به تملک شهرداری درآمده و این ابتکار عمل مهندس آگشته شهردار الوند در تبدیل کردن این گونه فضاها به فضاهایی شهری بود که موجب تملک تمام خانه های ساخته شده یا آلونک های شد که محل تجمع مشاغل مزاحم شهری شده بود .

این میزان تملکات با صرف حدود 5 میلیارد ریال اعتبار از سوی شهرداری جهت احداث فضای سبز و بوستان انجام شده و در آینده ای نزدیک شاهد بهسازی این محل نیز خواهیم بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی