شهردار الوند در جلسه آموزشی ستاد بازآفرینی شهرستان البرز: برگزاری دوره آموزشی بازآفرینی شهری درک مشترک ادارات را نسبت به احیای بافت ناکارآمد شهری افزایش می دهد

دوره آموزشی بازآفرینی شهرستان البرز به میزبانی شهرداری الوند برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری الوند؛ در این جلسه که با حضور رضا گروسی رییس ستاد بازآفرینی و فرماندار شهرستان البرز، جعفر جوادی دبیر ستاد بازآفرینی شهرستان البرز و شهردار الوند، ناصری فر رییس اداره عمران و بهسازی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین و سایر اعضاء و رؤسای ادارات ذی مدخل ستاد بازآفرینی شهری شهرستان البرز حضور داشتند، گروسی فرماندار شهرستان البرزدر سخنانی برگزاری اینگونه جلسات آموزشی را در هم افزایی حل مسایل و ظرفیتهای دانشی مؤثر دانسته و افزود: استفاده از این اندوخته ها و دانشها منجر به انجام کار ویژه در حوزه بازآفرینی شهری می شود.
وی در ادامه با انتقاد از عملکرد برخی مدیران از مدیران شهرستان در اجرای برنامه ها، افزود: متأسفانه ضعف در اجرای برنامه ها ناشی از عدم توانمندی یا عدم آگاهی برخی از مدیران است که در نهایت منجر به عملکرد ضعیف آنها شده است. با توجه به برگزاری این دوره آموزشی و لزوم ارتقای سطح آگاهی طبیعی است که بعد از آن هیچ عذری از مدیران پذیرفته نیست و عملکرد ضعیف آنها به اطلاع شهروندان خواهد رسید.
رییس ستاد باز آفرینی شهرستان البرز تصریح کرد: با توجه به محدودیت های مالی در سطح کشور باز شاهدیم که دولت اعتبارات خوبی را در حوزه بازآفرینی شهری در نظر گرفته است که متأسفانه به جهت عدم برنامه ریزی مناسب امکان بهره برداری از آن در حال حاضر وجود ندارد.
وی با اشاره به اثرات فضاهای مجازی بر عملکرد برخی از مدیران گفت: این امر ناشی از ضعف ساختاری، عدم آگاهی و عدم اشرافیت به قوانین است. اینان مدیرانی هستند که حوزه حکمرانی خود را به یک ساختمان تقلیل داده اند در حالی که برای احیای ساختار سازمانی می بایست اشراف کامل به شرح وظایف و حدود اختیارات را در دستور کار خود قرار دهند.
گروسی در ادامه ابراز داشت: مدیر موفق درتمامی مراحل اجرایی و سیاستگذاری، موارد قانونی را احصاء کرده و آنرا در حوزه اختیارات خود پیاده سازی می کند و گستره خدمت به مردم را افزایش می دهد.
فرماندار شهرستان البرز با اشاره به اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی، گفت: به حمدالله امروزه در تمامی بخشهای مختلف کشور نظیر اقتصاد، سیاست و از همه مهمتر در عرصه ارتباطات بین المللی شاهد درخشش جمهوری اسلامی ایران هستیم و این میسر نشده است مگر با تلاش و همت جوانان غیور این مرز و بوم و مدیران دلسوز در تمامی سطوح کشور.
وی در پایان سخنان خود با تأکید بر تداوم آموزش و اجرای برنامه ها بر محور دانش، عنوان کرد: آموزش دو حسن را به همراه دارد؛ توان و قدرت پاسخگویی را افزایش می دهد و طبیعی است به جهت سهم خود در حکمرانی مطلوب باید در خدمت رسانی به مردم شریف شهرستان البرز  تمام همت و تلاش خود را به کار گیریم.
جوادی شهردار الوند نیز طی سخنانی اظهار کرد: برگزاری دوره آموزشی بازآفرینی شهری درک مشترک ادارات را نسبت به احیای بافت ناکارآمد شهری افزایش می دهد و آگاهی آنهایی را که در این موضوع دخیل هستند را ارتقاء می بخشد.
وی افزود: کسب اطلاعات در حوزه بازآفرینی شهری ضمن اجرای درست این طرح ها به رفاه حال شهروندان کمک بسزایی می کند.
سپس مدرسان در حوزه بازآفرینی شهری مباحث نظری و نمونه های عملی را در قالب پاورپوینت به اطلاع حاضرین رساندند.

DSC_3368

DSC_3429

 DSC_3374

DSC_3339

DSC_3338

DSC_3394

DSC_3398

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی