دومین همایش تجلیل از پیرغلامان اهل بیت علیهم‌السلام در الوند برگزار شد

حجت الاسلام سید مرتضی حسینی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در این همایش ضمن بیان اینکه حسین همه چیز خود را در راه دین فدا و ایثار کرد ادامه داد فرهنگ حسین این است که مقابل ظلم بایستیم و با آن مبارزه کنیم لذا باید یزیدیان زمان را شناخت و با آنها مبارزه نمود.

ایشان ضمن اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص ارج نهادن به فداکاری، ایثار و ولایتمداری حضرت عباس (ع) در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به مداحان افزود: اشعار بی محتوا، سوء استفاده وهابیت را در پی خواهد داشت.

حسینی در پایان بیانات خود عنوان کرد: مداحان باید مجلس را برای سخنران آماده نمایند تا از این طریق آگاهی و شعور مردم ارتقا یابد.

سعید آگشته شهردار الوند در ابتدای این همایش ضمن تقدیر و تشکر از حضور پیرغلامان اهل بیت علیهم‌السلام و مسئولان و مدیران شهرستان البرز و شهر الوند اظهار کرد: موجب افتخار شهرداری و شورای اسلامی شهر الوند است که میزبان و بانی برگزاری همایش تجلیل از پیرغلامان اهل بیت (ع) است. وی هنر و هنرمند را گروه پیشروی جامعه دانست و تصریح کرد: جامعه اسلامی با هنر متجدد غرب به هدف خود نخواهد رسید.

شهردار الوند در ادامه افزود: در چنین فضایی، روز و واقعه عاشورا نقطه ظرفیت‌ساز انسان در طول تاریخ بوده و محور بصیرت و بزرگی خداوند به خوبی نمایان خواهد بود.

آگشته در پایان ابراز کرد: اهل بیت (ع) باید الگوی جوامع اسلامی باشد و مردم به ویژه جوانان پیرو راه ائمه اطهار (ع) باشند.

لازم به ذکر است در خلال این مراسم فضای سالن با مدیحه و شعرسرایی در وصف امام حسین (ع) و واقعه عاشورا توسط نمایندگان مداحان و شاعران، روحانی و عطرآگین شد و در پایان از هفتاد نفر از پیرغلامان اهل بیت علیهم السلام تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی