در جلسه ای با حضور آگشته شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و مجری طرح، جزییات طرح جامع شهر الوند بررسی شد.

در طرح جامع شهر الوند با در نظر گرفتن کلیه شرایط فرهنگی، اقتصادی و عوامل تأثیرگذار در توسعه ی شهر با لحاظ سیاستهای نظام اسلامی در افزایش جمعیت، پیش بینی شده است.

در جلسه ای با حضور آگشته شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و مجری طرح، جزییات طرح جامع شهر الوند بررسی شد.

آگشته شهردار الوند با اعلام مطلب فوق افزود: در طرح جامع شهر الوند با در نظر گرفتن کلیه شرایط فرهنگی، اقتصادی و عوامل تأثیرگذار در توسعه ی شهر با لحاظ سیاستهای نظام اسلامی در افزایش جمعیت، پیش بینی شده است.

وی نرخ رشد جمعیت شهر الوند را 2/2 ذکر کرد و افزود: با لحاظ نرخ رشد جمعیتی در شهر الوند کاربریهای اساسی مدنظر مجری طرح بوده و با برداشت از فضای موجود، نظرات و پیشنهادهای خوبی ارایه شده است.

معتمدی مجری طرح، گزارشی از نحوه ی بررسی طرح و جزییات کامل آن با اشاره به وضعیت کنونی شهر، آینده ی بسیار درخشانی را برای شهر متصور دانست. وی شرایط طبیعی از جمله گسلهای موجود در شمال شهر، رودخانه یالیان، اقلیم سرد محلی، عمق یخبندان و ….. را از جمله عوامل تأثیرگذار در ساختار مطالعاتی ذکر کرد.

وی نبود مسیر کنار گذر در شهر را یکی از عوامل مهم در عدم توسعه ی شهر الوند ذکر کرد و گفت: خوشبختانه با درایت مهندس آگشته کمربندی شهری در حال احداث است و این عوامل باعث بوجود آمدن یک رینگ شهری شده و توسعه ی شهر نیز قانونی خواهد شد.

وی تراکم ترافیکی در ساختار تجاری شهر، عرض کم گذرگاهها در بافت های فرسوده، کمبود ورودیهای شهر فاضلاب و آبهای سطحی، تمرکز آمد و شد مردم در مرکز شهر، رفت و آمدهای غیر ضروری در شهر را از مشکلات عمده شهر الوند دانست که هزینه های عمده ای را در بخشهای اجتماعی و اقتصادی تحمیل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی