مهندس ذاکری معاون شهردار الوند: سکونت گاههای غیررسمی شهر الوند ساماندهی شد.

مهندس ذاکری با اشاره به جمله فوق افزود: سکونتگاههای غیر رسمی یکی از معضلات اساسی شهرهای امروزی بوده و موجب کندی روند توسعه شهرها شده است.

وی با اشاره به سند توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاههای غیر رسمی کشور، اسکان غیر رسمی و حاشیه نشینی صورت گرفته در سالهای گذشته در شهر الوند را یکی از مشکلاتی دانست که با برنامه ریزی و تدارک منابع مالی شهرداری از کالبد و ساختار شهر الوند حذف شده است.

معاون شهردار الوند با اشاره به گنجاندن ساماندهی سکونتگاههای غیر رسمی در برنامه ریزی محلی شهرداری از طریق تنظیم برنامه های مرحله ای با هماهنگی فرمانداری شهرستان البرز و اعضای محترم شورای اسلامی شهر و درایت مهندس آگشته شهردار الوند، جلب مشارکت و ایفای نقش فعال ساکنان در برقراری سازو کارهای لازم قانونی برای تملک عرصه و اعیانی املاک و نیز جبران خسارت خانوارهای مورد جابجایی در سکونتگاه معروف به علی آباد را از مهمترین عوامل به نتیجه رسیدن این موضوع دانست.

ذاکری در پایان به تملک 4031 متر مربع عرصه و 2978 متر مربع اعیانی املاک در طرح و واگذاری تعداد 14 قطعه زمین معوض برای تعداد 42 خانوار ساکن در محله مذکور اشاره کرد. وی هزینه ساماندهی این منطقه را یک میلیارد و پانصد میلیون تومان ذکر کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی