حجت الاسلام رییسی معاون اول قوه قضاییه : “علت وجودی اربعین نشان از اهمیت فوق العاده عاشورای حسینی است”

حجت الاسلام رییسی معاون اول قوه قضاییه که در مسجد امام خمینی(ره) شهر الوند سخن می گفت، ضمن اظهار جمله فوق، قیام و نهضت امام حسین (ع) را همراه با تعقل و تفکر بزرگ، یکی از نهضتهای مردمی و ماندنی در تاریخ ذکر کرد.

معاون اول قوه قضاییه در ادامه از بینش و فطرت به عنوان ابزارهای درونی تعقل و اندیشه یاد کرد و افزود این مفهوم به زیبا ترین شکل در فرمایش مقام معظم رهبری تحت عنوان بصیرت ذکر شده است.

ایشان مهمترین تعریف از عاشوراییان را حکم رانی بصیرت بر شمشیر عنوان کرد و خاطر نشان کرد آنچه می تواند رهایی انسان را رقم بزند فطرت های پاک و بیدار است.

رییسی ضمن تأکید بر خون مطهر اباعبدالله حسین (ع) که موجب بیداری و روشن شدن قوه تعقل و تدبر و زدودن جهل و نادانی از بشریت و نجات دهنده انسان در طول تاریخ شده است، بیان داشت: انقلاب اسلامی ایران و بیداری اسلامی در منطقه مبتنی بر پیام عاشورا است.

معاون اول قوه قضاییه در باب اهمیت اربعین گفت: اربعین نماد بقای عاشورا و پیام حسین بن علی (ع) در همه عصرها و همه نسل ها و رمز برقراری ارتباط با سالار شهیدان است لذا باید منشأ تعقل انسانها در همه زمانها شود که در نهایت انسان به خدا نزدیک تر شود.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به مسأله هسته ای و حقوق بشر، آنها را بهانه ای دانست که قدرت های سلطه گر نمی خواهند نظام اسلامیبویژه اسلام ناب محمدی حاکمیت یابد. بنابراین نظام اسلامی ایران را تنها مانع در راه سلطه خود می بینند و مانع تراشی هایی از قبیل اختلاف افکنی بین مسلمانان، تشکیل امپراطوری خبری، تشکیل گروه های تروریستی از قبیل القاعده، ایجاد حکومتهای دیکتاتوری منطقه از قبیل آل سعود و بحرین و اهانت به مقدسات اسلام از جمله اهانت به قرآن و اهانت به ساحت نبی مکرم اسلام را انجام می دهند.

رییسی محاصره اقتصادی را یکی دیگر از اقدامات نظام سلطه ذکر کرد و افزود تنها نسخه ای که برای این مسأله وجود دارد همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند اقتصاد مقاومتی است که در آن تمام شاخص های اقتصادی از جمله کار و اشتغال، تولید، قناعت و مقاومت وجود دارد که در نهایت موجبات یأس و ناامیدی دشمن را فراهم می سازد.

ایشان در انتهای سخنان خود دستاوردهای ملت ایران را در سی و سه سال که از انقلاب می گذرد بصیرت، دوست شناسی، حجت شناسی، راه شناسی و مقصد شناسی دانست و خاطر نشان ساخت بصیرت مانع از سلطه سلطه گران می شود که این خود از فلسفه نهضت عاشورا سرچشمه گرفته است.

گفتنی است دراین مراسم که به مناسبت دهه ی آخر ماه صفر صورت پذیرفت حضرت آیت اله باریک بین نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین، انصاری رییس کل دادگستری استان قزوین، عادل پور امام جمعه شهر الوند، آگشته شهردار الوند، حسن پور فرماندار شهرستان البرز، صادقی دادستان قزوین، ذوقی دادستان شهرستان البرز، اعضای شورای اسلامی شهر الوند و جمع کثیری از مشتاقان به ساحت مقدس امام حسین (ع) حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی