شهردار الوند خبر داد:

اجرای بیش از یکصد پروژه در طول دور سوم مدیریت شهری در حوزه های مختلف…….

شهردار الوند از اجرای بیش از یکصد پروژه در طول دور سوم مدیریت شهری در حوزه های مختلف خبر داد.

سعید آگشته شهردار الوند در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه استانی قزوین ضمن بیان مطلب مذکور، افزود: شهر الوند ترکیب بزرگی از یک مجموعه مسکونی و صنعتی است که برنامه اصلی در ابتدای مدیریت اینجانب اعتلای کیفیت زندگی در شهر الوند بود، در این راستا برنامه ها در سه گروه کوتاه مدت که به مقوله اصلاح زیر ساختها، میان مدت که به اصلاح معابر، اصلاح هندسی تقاطع ها و تملکات و بلند مدت که به احداث کمربندی و ساختمان اداری شهرداری الوند تنظیم و مورد اجرا گذارده شد.

وی در خصوص انجام پروژه های فضای سبز و خدمات شهری به احداث پروژه های پارک نیاکان، الغدیر، رسالت، البرز و یالیان اشاره کرد و افزود: به جهت نزدیکی شهر الوند به واحدهای صنعتی مردم این شهر در معرض آلودگی بیشتری قرار دارند که احداث این پروژه ها اعتلای کیفیت در زندگی شهروندان را در پی دارد.

آگشته در ادامه به افزایش سرانه فضای سبز از 5/3 متر مربع در سال 86 به 5/8 متر مربع در سال 91 و نزدیکی به استانداردهای متداول اشاره کرد و اظهار داشت: احداث پروژه های ذکر شده گامی اساسی در ارتقای این شاخص می باشد.

وی افزود: در حوزه خدمات شهر نیز بیش از 90 درصد از زباله ها به شیوه مکانیزه جمع آوری می شود که می توان شهرداری الوند را یکی از شهرداری های پیشتاز در ارایه خدمات شهری محسوب کرد.

آگشته در بخش دیگری از سخنان خود که بعد از مصاحبه از مردم و رضایت از عملکرد شهردار عنوان شد، گفت: یکی از مهمترین عواملی که به انسان در نظام مقدس جمهوری اسلامی قدرت و توان حرکت و خدمت می دهد، حمایت مردم است.

شهردار الوند در حوزه عمرانی و خدمات شهری به مسأله بافت فرسوده اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از مهمترین برنامه های اصلی مدیریت شهری اصلاح بافت فرسوده است که نیاز به همتی فراتر از سطح شهرداری دارد و امید میرود این همت در سطح استان ایجاد شود. هم اکنون نزدیک به 34753 متر مربع تملک اعیانی در این خصوص انجام گرفته است که تداوم آن به ویژه در برخی از نقاط شهر نیاز به مشارکت مردمی است که امیدوارم این مشارکت در مردم ایجاد شود.

وی در خصوص ایجاد فضاهای فرهنگی به احداث ساختمان تالار شهر، نگارخانه، خانه های فرهنگ که هم مراکز ایجاد اشتغال و هم به عنوان یک مدیریت محله ای نقش ایفا می کنند، اشاره کرد و گفت: ساختمان اداری شهرداری با مساحتی نزدیک به 10،000 متر مربع و مراکز ورزشی در شهر الوند در حال ساخت هستند که دسترسی مردم را جهت امکانات اداری و ورزشی تسهیل می کند همچنین ساخت مرکز خاص ورزشی جهت معلولین و جانبازان به عنوان یکی از اقدامات ویژه شهرداری در خصوص توجه به این قشر محترم در شهر الوندمی باشد.

وی در پایان ضمن تأکید بر مطالبات برحق مردم در خصوص امکانات شهری، به ساخت پارک بانوان و خانه فرهنگ مخصوص بانوان بد سرپرست و بی سرپرست اشاره و عنوان کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر الوند در خصوص واگذاری زمین به منظور احداث بیمارستان دولتی آمادگی لازم را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی