در جلسه علنی شورای اسلامی شهر الوند با حضور رییس سازمان نظام مهندسی استان مطرح شد؛ اعضای شورای شهر الوند خواستار تعامل بیشتر دفاتر نمایندگی نظام مهندس

اعضای شورای اسلامی شهر الونددر پانصدو هشتمین جلسه شورا، خواستار تعامل بیشتر دفاتر نمایندگی نظام مهندسی با شهروندان شدند.

فرخزاد رییس سازمان نظام مهندسی استان قزوین در این جلسه گفت: هدف از ایجاد دفاتر نظام مهندسی در سطح شهرستانها را تسهیل در کار مردم دانست و افزود: ایجاد این دفاتر ضمنایجاد رونق مالی دفاتر، ارتباط کاری برخی از سودجویان و کلاهبردارها را در این خصوص قطع کرد.

ویدر ادامه به بیان روال کاری نظام مهندسی و تعرفه ی بهای خدمات مهندسی در شهرهای مختلف پرداخت.

در ادامه جلسه، اعضای شورای اسلامی شهر الوند ضمن تقدیر و تشکر، نظرات و درخواست های خود را در خصوص خدمات نظام مهندسی بیان کردند.

قدمی نایب رییس شورا گفت: در صورت امکان دفاتر نمایندگی نظام مهندسی تعامل بیشتری با شهروندان داشته باشد.

وی در ادامه درخواست کرد: تعرفه های تعیین شده جهت ارایه خدمات مهندسی هم سطح یا پایین تر از قزوین و زمان انجام کارها نیز تعدیل گردد.

جهانی دیگر عضو شورای اسلامی شهر مطرح کرد: آیا انتخابات نظام مهندسی در سطح شهرستان انجام می شود؟ و در ادامه درخواست تسریع در انجام نقشه های ارباب رجوع در الوند کرد.

عالمی دیگر عضو شورا گفت: رونق ساخت و ساز در استان و بحث کیفی نسبت به گذشته بیشتر شده است. وی همچنین خواستار بوروکراسی کمتر اداری و فرهنگ سازی نظام مهندسی شد.

عبدالله پور عضو دیگر شورا نیز بر اطلاع رسانی بخشنامه های جدید توسط رسانه ها و همچنین ارایه ابتکارات و ایده های جدید توسط اعضای نظام مهندسی جهت ساخت و ساز در زمان و هزینه کمتر با کیفیت بیشتر تأکید کرد.

علیرضا خمسه عضو دیگر شورا خواستار تخفیف در تعرفه نظام مهندسی برای شهروندان شد.

در پایان جلسه فرخزاد،در خصوص مبالغ پایان کار گفت:این مبلغ یعنی از قرار هر متر 400 تومان در کل کشور بر اساس بخشنامه ای که ابلاغ شده اجرا می شود و یکسان است.ولی ما بهدنبال این هستیم که ابتدا کار توسط نظام مهندسی انجام و سپس توسط کارشناسان اداره ثبت انجام گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی