شهردار الونداعلام کرد: در آینده نزدیک پارک بانوان در شهر الوند به بهره برداری می رسد

سعید آگشته شهردار الوند در برنامه گفتگوی ویژه خبری استان قزوین ضمن بیان مطلب مذکور،ادامه داد: این پارک دارای یک مجتمع فرهنگی است که به بانوان و خانواده هایی که دارای مسایلی در حوزه بی سرپرستی و بد سرپرستی هستند ارایه خدمات می کند و همچنین آموزش های مختلف در حوزه قرآن کریم، زبان، نقاشی نیز ارایه می گردد.

وی در خصوص فضای سبز شهرصنعتی البرز و الوند گفت: در طرح جامع شهرصنعتی البرز، این شهر با کمربند فضای سبز از منطقه مسکونی جدا شده بود که طی سالهای گذشته، بخشی از این کمربندی به علت بی توجهی از بین رفته است لذابا تبدیل آن به فضای تفریحی و عمومی، مجدد احیا گردید.وی در خصوص فضای سبز محدوده شهری الوند ادامه داد:با ایجاد پارک های گوناگون مثل پارک نیاکان، رسالت، الغدیر و … سرانه فضای سبز را از 5/3 متر مربع به عددی بالغ بر 8 متر مربع رسانده ایم.

آگشته وظیفه مدیریت شهری در مناطق مختلف جغرافیای شهری را ارایه خدمات شهری دانست و افزود: از آنجاییکه در جنوب شهر امکان استفاده از اراضی کشاورزی و فضای خالی را داشتیم توانستیم فضای سبز ایجاد کنیم، پارک نیاکان از آن جمله است که حتی می توان به عنوان افتخار مدیریت شهری از آن یاد کرد، چرا که یک مکان متروکه شهری به فضای سبز تبدیل شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص پتانسیل شهر صنعتی البرز جهت رشد و توسعه شهر الوند گفت: شهرصنعتی البرز بر اساس پیشینه تشکیل آن، امروز یکی از مراکز تولید مواد اولیه کشور است و با استقرار واحدهای صنعتی که فرایند قبل از محصول نهایی را دارند این امکان را دارد که به عنوان یک شهر صنعتی که زیرساخت های صنعتی کشور را تشکیل می دهد به نقش حیاتی در واحدهای صنعتی عمل کند.

آگشته همجواری شهر الوند با شهر صنعتی البرز را با مسأله آیندگی محیط زیستی و فضای سبز همخوان دانست و گفت: مدیریت بایستی در حوزه زیست محیطی و فضای سبز صورت گیرد که با ایجاد فضای سبز سعی می شود مسایل زیست محیطی را مدیریت کنیم. وی افزود: در همین راستا در حوزه های مختلف فضای تفریحی و عمومی، ورزشی، فرهنگسرا نیز اقداماتی صورت گرفته است.

رییس هیأت مدیره شهر صنعتی در ادامه گفت: با خرید 53 درصد از سهام شرکت شهرصنعتی البرز توسط شهرداری، تعارض بین دو شهر صنعتی البرز و الوند حل و تعامل ایجاد شده است که البته هر کدام وظایف ذاتی خود را انجام می دهند.

وی افزود: با مدیریت واحد هدف های مشترک مشخص شده و هدف گذاری شده است که ثمره های متعددی داشته است. یکی اینکه پروژه های مشترکی اجرا شده است که بهره بردار نهایی آن ها مردم هستند و ما به هدف نهایی که افزایش میزان رضایت مندی مردم است نایل شدیم. دیگر آنکه تلفیق بودجه که باعث شده است میزان اعتبارات افزایش یابد و چشم اندازهای جدیدی را برای شهرصنعتی البرز و الوند تعریف کنیم.
آگشته درباره تحقق شعار مقام معظم رهبری در سال 91 گفت: در سال تولید ملی تمام شهروندان وظیفه دارند نقش خود را در این حوزه ایفا نمایند لذا مجموعه شهرصنعتی البرز نیز وظیفه خود را در حوزه تولید ملی، حمایت از سرمایه گذاران و واحدهای صنعتی و تسهیل ارایه خدمات به واحدهای صنعتی مستقر در شهرصنعتی البرز

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی