افتتاح پروژه های سازمان اتوبوسرانی الوند

در سی و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی 3 پروژه ی مهم در سازمان اتوبوسرانی الوند مورد بهره برداری قرار گرفت..

به گزارش روابط عمومی سازمان اتوبوسرانی شهر الوند در چهاردهم بهمن ماه سازمان اتوبوسرانی الوند 3 پروژه ی خود را با حضور استاندار محترم استان قزوین جناب آقای مهندس عجم، معاونان استاندار، امام جمعه و فرماندار البرز، شهردار الوند و اعضای شورای اسلامی شهر و سایر مسئولین استانی و شهرستانی و خبرنگاران رسانه ی ملی و سایر رسانه های دیداری و شنیداری افتتاح و به مردم خوب و فهیم شهر الوند تقدیم کرد.

 

این پروژه ها که اعتباری بالغ بر 4،000،000،000ریال را برای اتوبوسرانی الوند در برداشته است، شامل مدیریت هوشمند ناوگان حمل و نقل عمومی الوند،آزمایشگاه آنالیز روغن و سایبان ایستگاه تاکسیهای الوند-قزوین می باشد.

در مراسمی که به همین منظور در میدان لاله و در ایستگاه تاکسیهای الوند-قزوین برگزار شد و با حضور استاندارقزوین بهمراه سایر مسئولین و رانندگانی که خودروهایشان به سیستم هوشمند تجهیز شده بود، پس از یکسال پیرو پیگیری و انجام مراحل تست و آماده سازی پروژه ، رسماً تاکسیهای تجهیز شده به سیستم هوشمند آغاز بکار کرده و رانندگان و مسافران تاکسیهای الوند از این پس در جابجائیهای روزانه خود از تکنولوژی روز دنیا بهره خواهند گرفت که یکی از امکانات آن حذف وجه نقد از چرخه ی پرداخت کرایه تاکسیو استفاده از کارت الکترونیک می باشد.این سامانه همچنین امکاناتی را برای رانندگان فراهم آورده است که یکی از نمونه های آن اخذ مرخصی و مجوز خروج از محدوده ی فعالیت بدون مراجعه و حضور فیزیکی به تاکسیرانی خواهد بود و با این افتتاح تا اواسط اسفند ماه تمامی تاکسیهای شهر الوند هوشمند شده و در ماههای ابتدائی سال 92 اتوبوسهای خطوط واحد نیز به این امکانات تجهیز خواهند شد.

شایان ذکر است راه اندازی این سامانه هزینه ای بالغ بر 3،100،000،000 ریال را برای مدیریت شهری الوند در پی داشته است.

یکی دیگر از پروژه هائیکه در این روز مورد بهره برداری قرار گرفت آغاز بکار آزمایشگاه آنالیز روغن در مجتمع تعمیر گاهی سازمان اتوبوسرانی الوند بود که با راه اندازی آن در حداقل ترین زمان ممکن ایرادها و نقایص موجود در موتور اتوبوسها مورد شناسائی و تعمیر قرار خواهند گرفت.در این سیستم با نمونه گیری از روغن موتور و گیر بکس و آنالیز آن نوع عیب تشخیص و با تعمیر بموقع علاوه بر کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری از آسیب دیدن سایر قطعات نیز جلوگیری می گردد و کیفیت روغن مصرفی نیز مورد آزمایش قرار می گیرد.

دیگر پروژه ی افتتاح شده اتوبوسرانی الوند سایبان ایستگاه تاکسیهای الوند – قزوین،محمدیه می باشد که با افتتاح آن مسافران و رانندگان محترم این مسیر در زمان انتظار از این سایبان در تابش آفتاب در گرما و بارندگی بهره خواهند گرفت. سایبان مذکور در میدان لاله شهر الوند وبا مساحت 400 متر مربع در نقطه ی مرکزی شهر قرار گرفته است به همین منظور در طراحی و ساخت آن سعی شده است ضمن رعایت استانداردها و داشتن استحکام لازم زیبائیهای پروژه نیز مد نظر قرار گرفته است.

در پایان این مراسم جناب آقای مهندس عجم و مسئولین حاضر از نزدیک با نحوه ی کار دستگاههای هوشمند نصب شده بر روی تاکسیها ی حاضر در محل آشنا شده و ضمن طرح سوالات توضیحات لازم را از کارشناسان امر شنیدند.

گفتنی است که در سالجاری این دومین بار است که سازمان اتوبوسرانی الوند مراسم افتتاحیه برگزار می کند که در مراسم قبلی که در آبانماه سالجاری برگزار شد 2 پروژه بزرگ با اعتباری افزون بر 25،350،000،000 ریال مورد بهره برداری قرار گرفت و هم اکنون نیز شاهد افتتاح 3 پروژه یاد شده بودیم که جمعاً امسال5 پروژه با هزینه ی 29،350،000،000ریالی توسط سازمان اتوبوسرانی الوند اجرا و به مردم انقلابی و مومن الوند تقدیم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی