المان لاله

شهر الوند پس از تاسیس شهرداری در سال 1361 و تصویب طرح هادی حالت گسترشی و شهری به خود گرفت و با احداث معابر و اجرای طرح هادی خیابانهای اصلی شهر ساخته شد و یکی از خیابانهای در آن زمان خیابان سهروردی است که به صورت یک طرفه به عنوان ورودی شهر محسوب می شود و به مرکز شهر الوند وارد می شد . این خیابان در انتها به دو خیابان دیگر منشعب می شد که یک طرف آن به سمت شرق و طرف دیگر آن به سمت غرب ادامه می یافت و در نامگذاریهای بعدی به نام بلوار 22 بهمن نامیده شد .

محل تلاقی بلوار سهروردی و بلوار 22 بهمن در سالهای گذشته ، مدیریت شهرداری را به اجرای میدانی به نام لاله که برگرفته از بوستان لاله که در جوار این میدان بود ترغیب کرد .

این میدان در سال 1368 در مساحتی بالغ بر 800 متر مربع احداث و در ابتدا فاقد المان شهری بود ولی شهرداران بعدی در ابتدا نسبت به اجرای المان لاله که به شکل گل لاله بود اقدام کردند .

در سال 1386 به دلیل تعویض معابر اطراف میدان ، حدود یک متر از قطر میدان کاسته شد و المان لاله به دلیل فرسوده شدن و نداشتن نماد شهری برداشته شد و میدان به صورت فضای سبز باقی ماند . ولی در سال 1378 مدیریت شهری با نصب المان فعلی ، برگرفته از نماد های شهری و شهرسازی جلوه ای زیبا به میدان دادند . طرح المان این میدان بر روی 8 پله که یادآور هشت سال دفاع مقدس می باشد نصب شده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *الزامی